חברות השמה לבכירים – כך תגייסו בהצלחה את העובדים הטובים ביותר

עבור עסקים שרוצים להפוך למותגים עם הון אנושי מצוין, העסקת האנשים הנכונים היא קריטית.

המנהלים הבכירים והעובדים בדרג הביניים הם מנהלים שמובילים צוותים, מתקשרים את מטרות המותג ומתכננים אסטרטגיה של המאמצים הקולקטיביים להשגת יעדים אלו.

כדי שפונקציה זו תפעל בצורה חלקה, הגיוס צריך להיות מדויק. להלן מדריך גיוס למנהלים שכדאי לזכור בעת העסקת הצוות הבכיר ובדרג ביניים:

גשו למועמדים כמו למותגים

תסתכלו על המועמדים שלכם כמותגים. אסטרטגיית גיוס למנהלים בכירים זקוקה לגישה אחרת, אז העריכו את המועמדים כמו מותג – מה הערך שהם מייצגים? אילו מהערכים שלהם מתאימים למותג שלכם? אם כנות היא הצד החזק ביותר שלהם והמניע שלכם הוא להתבסס כמותג ישר ואמין, זו אכן יכולה להיות התאמה מצוינת. אם הם עומדים בזמנים וקו העבודה שלכם מחייב אתכם לספק עבודה באופן יעיל ומהיר, הם יכולים לגרום לזה לקרות על ידי אכיפת ערכים אלה בצוותים שלהם. בחנו את הערכים שהם יכולים להביא וראו אם הם תואמים לערכי הליבה של המותג שלכם.

דעו כמה הם יודעים

עם כל מה שזמין באינטרנט, אפשר לקרוא על כל נושא ולקיים עליו שיחה. הידע האמיתי שאדם משיג מניסיון יהיה שונה מאוד, אז שאלו שאלות כדי לדעת מה בדיוק המועמדים יודעים על החברה שלכם. טיפ אחד טוב לעבודה ולתהליך הגיוס יהיה להעריך כנות כשמישהו אומר שהוא לא יודע הרבה על מוצר או שירות שאתם מספקים, אך בדקו האם הוא יודע על התעשייה של המוצר. בדקו אם המועמד ניתן להכשרה ויכול להתמודד עם אתגרים על סמך מערכת הערכים הנוכחית שלו.

תנו להם לפתור בעיה

זה יאפשר לכם לראות אותם בזמן פעולה ולא רק במצב מענה. תכננו בעיה אמיתית הרלוונטית לתתפקיד אלי אתם מגייסים ואפשרו להם את הזמן הנדרש למצוא פתרון. ראו כמה טוב הם מסבירים את הפתרון שלהם והאם זהו פתרון הגון. שאלו שאלות כדי להיות בטוחים שהם הבינו את הבעיה לחלוטין.

בדקו את הכישורים הבין-אישיים שלהם

עבור תפקידי ניהול בכיר ודרג ביניים בארגון – תקשורת היא דבר חיוני ביותר. הביאו 3-4 אנשים בפאנל לראיון, בדקו אם המועמד שם לב לכל אחד מהם וענו על כל שאלותיו. עבור אדם שמוביל צוות, הקשבה היא מיומנות חשובה, אז בדקו אם הוא מקשיב טוב. שאלו אותם שאלות על התחביבים שלהם, הידע המקצועי שלהם, הצוות האחרון איתו עבדו וכו', כדי לראות עד כמה הם יכולים לנהל את השיחה הזו היטב.

חשבו לטווח ארוך

יציבות ועקביות ברמה הבכירה היא גורם הצלחה מרכזי עבור ארגונים. בעת גיוס עובדים, ודאו שאתם שוקלים את ההתאמה לטווח קצר ולטווח ארוך עבור מועמדים. מה הם יכולים לעשות בשבילכם עכשיו? איך הם יכולים לעזור לחברה שלכם בעתיד?

חפשו רקורד של תוצאות בתעשייה שלכם

בין אם מדובר בהשמה לתעשיות שונות או השמה להייטק, קל להתרשם מהרזומה והניסיון של מישהו, במיוחד עבור מנהלים. אל תסתנוורו מכך – חפש את הדבר החשוב מכולם: מעקב אחר תוצאות בתעשייה או בתחום הספציפי שבו הם יעבדו בחברה שלכם.

ענו על 'למה?'

מדוע המועמד האחד הזה טוב יותר מכל אחד אחר ועבור המותג שלכם? יש לפחות 3, אם לא יותר, תשובות הגיוניות לשאלה זו. ערכו צ'ק ליסט ובחנו האם אותו מועמד מתאים היטב למותג, אם המיומנויות הבינאישיות שלו ללא דופי, אם הידע שלו על המותג והתעשייה מועיל ואיך הוא מהווה ערך מוסף לחברה ולצוות. ענו על שאלות אלו עבור המותג שלכם והתפקיד אליו אתם מגייסים, זה יהפוך את בחירת המועמד המתאים ביותר לקלה הרבה יותר.

כיצד תוכנה לגיוס עובדים מסייעת בגיוס עובדים בכירים?

במיוחד עבור חברות השמה לבכירים, שימוש בתוכנה ייעודית לגיוס עובדים, קריטית לניהול תהליך גיוס פשוט, איכותי ויעיל יותר. למי מתאימה התוכנה? 

מגייסים: מגייסים עובדים עם מנהלי גיוס כדי ליצור תיאורי תפקידים ולמצוא מועמדים בעלי הכישורים הנדרשים. הם משתמשים בכלי תוכנה, עובדים עם סוכנויות כוח אדם ופונים למועמדים לגבי הגשת מועמדות.

Headhunters: מומחי מציאת כישרונות מפתחים אסטרטגיה ארוכת טווח לבניית צוות מוכשר, במיוחד תוך התמקדות בבכירים, מנהלים ותפקידי נישה שקשה למלא.

נציגי משאבי אנוש: נציגי משאבי אנוש מבטיחים שהחברה שלכם עונה על צרכיהם של העובדים בחברה. הם מעורבים בעת קבלת החלטות העסקה ומסייעים להנחות עובדים בהשלמת הליך ההעסקה.

כלי תוכנה לגיוס מקלים על מעסיקים וחברות השמה לפרסם משרות פנויות ולמלא משרות פנויות. כלים אלה שואפים להפוך לאוטומטיים, לפשט את חיפוש העבודה עבור מועמדים ומעסיקים, לעזור לחברות לארגן יישומים וליצור אינטראקציה עם מועמדים.

תוכנה חכמה לגיוס עובדים כוללת מגוון פונקציות, כגון:

  • ארגון ואיסוף מידע של המועמדים
  • פרסום וקידום משרות פנויות
  • מעקב אחר תהליך המועמדות
  • תקשורת עם מועמדים
  • הכנסת עובדים חדשים
  • רישום סטטיסטיקות גיוס עובדים

יתרונות השימוש בתוכנה לניהול תהליכי גיוס עובדים

גיוס עובדים חדשים הוא אחד התפקידים החשובים ביותר בכל ארגון. עם זאת, משיכת מועמדים בעלי הכישורים הדרושים לביצוע התפקיד ויחס המתאים לתרבות החברה שלכם יכולה להיות מאתגרת למדי.

אוטומציה של אלמנטים מופרכים בתהליך הגיוס מותירה את מנהלי הגיוס ממוקדים במיתוג ובתקשורת. כפי שאתם בוודאי כבר יודעים, בניית צוות בעל ביצועים גבוהים והצטיידות ב"מיכל" של מועמדים מתאימים, דורשת מאמץ משמעותי. מערכת חכמה לניהול תהליך הגיוס יכולה לעזור במספר דרכים:

לחסוך זמן

תוכנת גיוס מייעלת את המשימות האדמיניסטרטיביות ומצמצמת את משך הזמן שמקדישים אנשי מקצוע לגיוס בהזנת נתונים או משימות סינון מייגעות. זה מאפשר למעסיקים לתקשר עם מועמדים במהירות וביעילות, ומאפשר להם למלא משרות פנויות מהר יותר.

למשוך מועמדים מתאימים

הטמעת מערכת עוקבת אחר מועמדים ומספקת כלי גיוס נוספים המחברים אתכם למועמדים נוספים. בנוסף, תוכנה אוטומטית עם ממשק קל לשימוש מוכיחה שהעסק שלכם מאורגן ומתעדף עובדים, מה שיכול לעודד מועמדים להגיש מועמדות.

נתונים מאובטחים

מעקב אחר מאות או אלפי יישומי עובדים מלווה באחריות להגן בצורה מאובטחת על הנתונים שלהם. כלי גיוס מספקים מסד נתונים מאובטח מוכן למידע על המועמדים שתוכל לגבות בענן. בדרך זו, אתם מגנים על מידע רגיש ושומרים על מאגר מועמדים לשימוש עתידי.

רוצים להתקדם למערכת גיוס עובדים שנותנת יותר? צרו איתנו קשר ואחד המומחים של חברת נילוסופט יסייע לכם בהתאמת המערכת האידיאלית עבורכם.