9 טיפים וכלים מעולים לחברות השמה לבכירים

היום יותר מתמיד, המשאב היקר ביותר עבור ארגונים רבים הוא כוח אדם איכותי ומוכשר בדרג הניהולי והבכיר. מציאת מנהלים מתאימים והשמתם בתפקידים אסטרטגיים היא אתגר גדול עבור מחלקות משאבי אנוש וגיוס. 

על מנת להתמודד עם האתגר הזה בהצלחה, חברות גיוס והשמה מקצועיות מפתחות תהליכי עבודה ייחודיים המותאמים לאיתור, מיון והשמת מנהלים ועובדים בכירים. במאמר זה נציג מגוון רחב של טיפים וכלים היכולים לסייע לחברות השמה להפוך ליעילות ואפקטיביות יותר בתהליכי הגיוס שלהן.

1.יצירת קשרים איכותיים

יצירת רשת קשרים רחבה היא מפתח להצלחת חברת גיוס והשמה למנהלים ובכירים. חשוב לבנות מאגר גדול של מועמדים פוטנציאליים בדרג בכיר, ולשמור עמם על קשר שוטף גם כאשר אין משרות פנויות באותו רגע. 

כדי לבנות רשת קשרים כזו יש להשקיע בנוכחות באירועים מקצועיים, כנסים וועידות בהם משתתפים מנהלים ובכירים. כמו כן, ניתן לאתר בכירים פוטנציאליים ברשתות החברתיות וליצור איתם קשר אישי. חשוב לתעד במערכת את פרטי הקשר ותחומי המומחיות שלהם כמו גם את הניסיון שצברו. כל אלה יאפשרו התאמה מדויקת ביותר למשרות עתידיות.

2.ניתוח דרישות התפקיד

לפני שמתחילים בחיפוש אקטיבי של מועמדים למשרה בכירה, יש לבצע ניתוח מעמיק של דרישות המשרה. ראשית, חשוב להבין היטב מהם האתגרים והיעדים של התפקיד החדש ומה מצופה מהמנהל שיבחר. 

שנית, על חברת הגיוס לזהות מהם הכישורים, הידע והניסיון שידרשו מהמועמד האידיאלי כדי להצליח בתפקיד ובחברה המגייסת. בנוסף, יש לברר מהם הקריטריונים וההעדפות של המעסיק בנוגע לרקע האקדמי והמקצועי של המועמדים. ניתוח מעמיק של כל אלה יאפשר גיוס ומיון יעילים יותר.

3.פרסום ממוקד

בשלב הבא יש לפרסם את המשרה באופן ממוקד ויעיל. כיום ניתן לפרסם משרות למנהלים במגוון פלטפורמות ורשתות חברתיות כמו LinkedIn, קבוצות ועמודים ייעודיים למנהלים בפייסבוק ובאינסטגרם, ניוזלטרים לאנשי מקצוע ועוד. 

מומלץ לבחור בכלי המאפשר פנייה ממוקדת לקהל היעד הרלוונטי ביותר לאותה משרה. כך גדלים הסיכויים למשוך מועמדים איכותיים ורלוונטיים יותר לדרישות התפקיד.

4.מיון יסודי של מועמדים

לאחר פרסום המשרה וקבלת קורות חיים של מועמדים פוטנציאליים, השלב הבא הוא מיון ראשוני שלהם. בשלב זה מסננים מועמדים שאינם עונים על קריטריוני הסף של המשרה הספציפית.

כדי לייעל את התהליך, כדאי לסמן במערכת ליד כל מועמד אם הוא עומד בדרישות הסף, ומה נדרש לשיפור ביחס לתפקיד. כך ניתן לזהות בקלות מועמדים פוטנציאליים שעומדים במרבית הקריטריונים ו"חסרים" להם רק כמה כישורים מסוימים, ולהפנות אותם להשלמת הידע הנדרש לפני הראיון.

5.ראיונות מעמיקים

בחירת המועמד המתאים ביותר לתפקיד בכיר מחייבת קיום ראיונות אישיים מעמיקים. בראיון יש לבדוק לא רק את הניסיון והכישורים המקצועיים של המועמד אלא גם תכונות אופי, סגנון ניהולי, יכולת קבלת החלטות ועוד. 

לאחר הראיונות חשוב לתעד באופן ברור ומעמיק את חוות הדעת על כל מועמד, כולל ציון יתרונותיו וחסרונותיו ביחס לתפקיד. מידע זה ישמש הן את מקבלי ההחלטות בתהליך המיון והן לניתוח ושיפור תהליכי הגיוס והמיון בעתיד.

6.בדיקות רקע יסודיות 

לפני המלצה סופית על מועמד לתפקיד בכיר, חובה לבצע בדיקות רקע יסודיות. יש לאמת את התארים האקדמיים של המועמד, לקבל המלצות ממעסיקים קודמים ולוודא שהפרופיל האישי שלו ברשתות החברתיות הולם את התפקיד.

כמו כן, שימוש במבדקי אישיות מקצועיים יאפשר הערכה טובה יותר של סגנון הניהול, כישורים בינאישיים ויכולת קבלת החלטות – מרכיבים קריטיים להצלחה בתפקיד ניהולי או בכיר.

7.מעקב ותמיכה שוטפים

גם לאחר השמת המועמד המוביל לתפקיד בארגון המגייס, העבודה של חברת הגיוס אינה מסתיימת. יש לנהל מעקב שוטף אחר שביעות הרצון של שני הצדדים מההשמה, ולזהות בעיות או פערים. 

במידת הצורך ניתן להציע למועמד חונך או מאמן אישי שיסייע בהסתגלות לתפקיד ולארגון. מעקב הדוק יאפשר גם לבצע הפקת לקחים ושיפור תהליכי הגיוס והמיון הקיימים.

8.קידום מותג מעסיק

חברות השמה לבכירים צריכות לפעול באופן אקטיבי לקידום המותג של חברות מגייסות כמעסיקים מובילים ומועדפים בקרב מנהלים ובכירים. פרסום בכלי התקשורת, נוכחות באירועים יוקרתיים ושיווק היתרונות הייחודיים שבעבודה מול החברה – כל אלה יסייעו במשיכת מועמדים איכותיים.

חברה עם מוניטין חיובי ומותג מעסיק חזק תצליח לגייס מנהלים מצטיינים שאף יפנו אליה ישירות מבלי לחפש משרות פתוחות. הדבר יקל מאוד את תהליכי הגיוס וההשמה של החברה ויעלה את אחוזי ההצלחה.

9.אימוץ מערכת גיוס חכמה 

כל התהליכים שציינו יוכלו להתנהל ביעילות רבה הרבה יותר על ידי שילוב מערכת טכנולוגית מתקדמת לניהול גיוס והשמה. מערכת כזו תכלול פונקציונליות של מאגר מועמדים ממוחשב, אפשרויות לפרסום ממוקד של משרות פנויות, כלי ניתוח ומיון אוטומטיים של קורות חיים ועוד.

בנוסף, מערכת גיוס עובדים תאפשר איסוף נתונים על תהליכי הגיוס וההשמה וניתוחם באמצעות כלים מתקדמים כמו בינה מלאכותית ולמידת מכונה. הנתונים יסייעו לחברה לזהות דפוסים, לבצע התאמות בתהליכי העבודה ולהגדיל את שיעורי ההצלחה, כך ששילוב הטכנולוגיה יאפשר תהליכי גיוס והשמה חכמים ויעילים בהרבה, ויקנה לחברת ההשמה יתרון תחרותי בולט בתחום.

בשורה התחתונה

איתור, מיון וגיוס מועמדים איכותיים לתפקידי ניהול ומשרות בכירות הוא אתגר לא פשוט עבור חברות כוח אדם וגיוס. התהליך מחייב הבנה מעמיקה של דרישות התפקיד מצד אחד, ויכולת איתור והערכה נכונים של הכישורים והפוטנציאל של המועמדים מן הצד השני.

יישום הטיפים שציינו יסייע מאוד לחברות גיוס לנהל ביעילות רבה יותר את מאגר המועמדים שלהן ולהתאימו לצרכים משתנים של הלקוחות. 

כדאי לזכור שחלק אינטגרלי מהעבודה של חברות השמה הוא שימוש במערכות גיוס, לכן ישנה חשיבות עליונה למציאת מערכת גיוס מתקדמת ואיכותית שתשפר את תהליכי הגיוס ותשיג תוצאות מיטביות לאורך זמן. 

מערכות הגיוס החכמות של חברת נילוסופט מובילות את תחום מערכות הגיוס ומציעות מגוון פתרונות מתקדמים בהתאמה אישית. השאירו פרטים או צרו איתנו קשר לקבלת דמו למערכת שמתאימה בדיוק לצרכים שלכם.