הקשר בין מערכת משאבי אנוש חכמה לעובדים מרוצים

תחלופת עובדים וחוסר שביעות רצון עלולים להיות יקרים ולהשפיע לרעה על התפוקה. הנה מבט מקרוב על האופן שבו מערכת משאבי אנוש יכולה לעזור לשפר את יחסי העובדים ושביעות רצונם מהארגון.

חברות עם אסטרטגיית ניהול הון אנושי (HCM) עשויות להפיק תועלת מגישה משופרת לנתונים, דיוק מוגבר של דיווחי שעות ונוכחות, ניהול חלק יותר של שכר והטבות, תהליכי גיוס טובים יותר ועוד הרבה יותר. עם זאת, היתרונות של תוכנת משאבי אנוש – שהיא הפיגום שעליו מיושם HCM – מתרחבים הרבה מעבר ליעילות התפעולית ולגישה לנתונים. חברות חדשניות משתמשות בתובנות מתוכנת משאבי אנוש כדי להגביר את שביעות רצון העובדים ולפתח קשרים טובים יותר עם כוח העבודה שלהם.

הנה מה שמנהלים בארגונים וחברות צריכים לדעת.

גיוס איכותי לשמירה על שביעות רצון העובד לאורך זמן

פתרון משולב לניהול הון אנושי יכול לתמוך ביחסי עובדים על ידי שיפור האינטראקציות בשלב מוקדם של מערכת היחסים עם המועמד או המועמדת לתפקיד. על ידי שימוש בפונקציות גיוס אוטומטית, חברות מקבלות החלטות גיוס שיכולות לעזור להוביל לשביעות רצון לטווח ארוך. פונקציונליות מתקדמת יכולה לסייע למעסיקים בגיוס מועמדים טובים יותר על ידי מתן סיוע המבטיח שהמועמדים יהיו גם מיומנים מאוד וגם מתאימים לתרבות החברה. נתוני מערכת גיוס עשויים לעזור לצוות שלכם לזהות את המועמדים שסביר להניח שיישארו בחברה לטווח ארוך, בעוד שאינטראקציות חיוביות במהלך תהליכי הגיוס וההצטרפות יכולים להגביר את שביעות הרצון של העובד מלכתחילה.

התאמה אישית מוגברת וקלה

השקעה בהטמעת מערכת משאבי אנוש חכמה עשויה לשפר באופן ישיר את חווית העובד. כאשר אתם מגדילים את הגמישות וההתאמה האישית של חווית העובד, אתם יכולים לטפל במספר בעיות. הוספת פונקציונליות בשירות עצמי מקלה על העובדים לעדכן מידע מבלי להידרש לביקור ב-HR. הזנת זמן ניידת ומקוונת מפשטת את תהליך הגשת נתוני השעה והנוכחות. כאשר למנהלים ולצוות משאבי האנוש יש מידע מדויק, אפשר לספק שירות טוב יותר, תזמון מותאם יותר ולעזור להבטיח שאין תקלות לוגיסטיות בשכר או בהטבות.

תקשורת משופרת

טכנולוגיית משאבי אנוש יכולה לעזור לשפר את התקשורת עם העובדים בנושאים קריטיים. שקלו את התפקיד של טכנולוגיית משאבי אנוש ואיסוף נתונים בתקשורת על הטבות, למשל. מחקרים הראו שתקשורת עם העובדים לגבי חבילת התנאים וההטבות העומדת לרשותם עוזרת להגביר את תפיסת הערך שלה. תקשורת היא קריטית גם סביב אירועים כמו ביקורות שנתיות, הרשמה פתוחה ותקופות משמעותיות אחרות המשפיעות על העובדים. עם מערכות הנתונים והטכנולוגיה העדכניות ביותר של משאבי אנוש, אפשר לתקשר עם העובדים בפורמט המועדף עליהם, ולנטר מקרים שבהם ייתכן שתידרש תמיכה נוספת.

ביצועים מתגמלים וזיהוי אתגרים

פתרונות משולבים לניהול הון אנושי יכולים לעזור לספק ראייה הוליסטית של ביצועי העובד. כתוצאה מכך, מנהלים יכולים לזהות ולתגמל בקלות רבה יותר ביצועים גבוהים עם העלאות שכר, בונוסים, קידום מכירות וצורות הכרה אחרות. יחד עם זאת, נתוני מערכת משאבי אנוש יכולים לפעמים לחשוף בעיות כמו היעדרות או ירידה בתפוקה. על ידי זיהוי בעיות אלה בשלב מוקדם, לעתים קרובות ניתן לעזור לטפל במצב באמצעות משוב והדרכה.

כיצד תחלופת עובדים גבוהה פוגעת בארגון שלכם? 

תחלופת עובדים גבוהה יכולה להיות בעלת השפעה שלילית משמעותית על החברה ויש לה מספר חסרונות מרכזיים:

1.עלויות

גיוס והכשרת עובדים חדשים יכולים להיות יקרים במונחים של זמן וכסף. תחלופה גבוהה פירושה שחברה מוציאה כל הזמן משאבים על החלפת עובדים, מה שיכול להצטבר עם הזמן ולהפוך להוצאה משמעותית שפוגעת ברווחיות של הארגון.

2.אובדן ידע וניסיון

כאשר עובדים עוזבים, הם לוקחים איתם את הידע והניסיון שלהם. זה יכול להיות בעייתי במיוחד עבור עסקים קטנים או סטארטאפים, שבהם כמה עובדי מפתח עשויים להיות אחראים למשימות או תהליכים קריטיים.

3.מורל מופחת

תחלופה גבוהה עלולה לגרום לפגיעה במורל של העובדים שנותרו, שעלולים להתחיל להרגיש שהחברה לא יציבה או שהביטחון התעסוקתי שלהם בסיכון. זה יכול להוביל לירידה בפריון ובמעורבות.

4.אובדן לקוחות

מחזור גבוה יכול גם להשפיע לרעה על שירות הלקוחות. אם לחברה יש קצב תחלופה גבוה לעובדים מול לקוחות, הלקוחות עלולים להיות מתוסכלים מהשינויים המתמידים בצוות, מה שיוביל לאובדן עסקים.

5.השפעה שלילית על המוניטין של החברה

תחלופה גבוהה יכולה להשפיע גם על המוניטין של החברה, שכן היא יכולה להיתפס כסימן לחוסר יציבות או ניהול לקוי. זה יכול להקשות על משיכת ושימור מועמדים מובילים בעתיד.

תחלופת עובדים גבוהה יכולה להיות בעלת השפעות שליליות מרחיקות לכת וארוכות טווח על החברה. כדי למזער את המחזור והעלויות הנלוות לה, חברות צריכות להתמקד ביצירת סביבת עבודה חיובית ויציבה, השקעה בפיתוח והכשרת עובדים ומתן תגמול והטבות תחרותיות.

לאור המחיר הארגוני הגבוה של אי שביעות רצון העובדים בארגון, חשוב שחברות וארגונים ישתמשו בכל יתרון כדי לבנות קשרים חזקים עם הצוותים שלהם. הנתונים ממערכות תוכנת משאבי אנוש יכולים לשפר את בחירת המועמדים, את הלוגיסטיקה סביב אינטראקציות HR שגרתיות, ניהול ביצועים ותקשורת.

למערכת משאבי אנוש מתקדמת (תוכנה לניהול עובדים) יש מספר תכונות ומאפיינים המעניקים לצוות ה-HR בארגון יתרונות שניהול משאבי האנוש בארגון, כגון:

  • יעילות מוגברת ואוטומציה של תהליכי משאבי אנוש, כמו גיוס עובדים, השתלמות והערכות ביצועים.
  • יכולות משופרות של איסוף, אחסון וניתוח נתונים, שיכולות לעזור לארגון לקבל החלטות טובות יותר לגבי כוח העבודה שלהם.
  • תקשורת ושיתוף פעולה משופרים בין משאבי אנוש ומחלקות אחרות בארגון.
  • יכולת טובה יותר לעקוב ולנהל מידע על העובדים, כגון חופשות, הטבות ורישומי הדרכה.
  • הפחתת שגיאות ידניות והגברת אבטחת המידע.
  • מעקב טוב יותר אחר ביצועי העובדים ומתן משוב.
  • הגברת מעורבות העובדים בארגון.
  • חיסכון בעלויות והגדלת החזר ה-ROI.

התקדמו למערכת ניהול גיוס ומשאבי אנוש של חברת נילוסופט. לקבלת דמו ללא תשלום, לחצו כאן.