האם תוכנת גיוס עובדים כדאית לניהול תהליך הגיוס של עובדים בחברה?

למערכת ניהול גיוס עובדים ישנם יתרונות רבים עבור חברות ועסקים, אך האם היא שווה את ההשקעה שלכם וחשוב מכך – האם היא בכלל מתאימה לצרכים הספציפיים שלכם? 

גיוס עובדים הוא היבט מכריע בניהול והרחבת החברה או העסק שלכם. עם זאת, ככל שהחברה שלכם מגדילה את צרכי הגיוס שלה, מגייסים יכולים בקלות להתבלבל בין המועמדים השונים כאשר אין מערכת אחת שמסייעת לנהל את כל נתוני המועמדים ותהליך הגיוס כולו. חוסר ארגון עלול לגרום לחוויית ראיון גרועה למועמדים, שכן הוא מביא לתקופות ארוכות של המתנה לתגובה או לשלבי ראיונות מבולגנים.

במדריך זה, נשווה את היתרונות של מערכות שונות לגיוס ומעקב אחר מועמדים, ונעריך אם היא שווה את ההשקעה לצרכים הספציפיים שלך. גם אם אתם כבר משתמשים בתוכנת ניהול מועמדים הכוללת כמה יכולות גיוס, מדריך זה יכול לעזור לכם לקבוע אם ייתכן שקיימת תוכנת גיוס מיוחדת המתאימה יותר לצרכים שלכם.

איך עובדת תוכנת גיוס?

תוכנת גיוס נועדה לעזור לחברות למלא משרות פנויות בצורה יעילה יותר. פונקציה מרכזית אחת שתוכנה זו משרתת היא לעזור למגייסים למצוא מועמדים רלוונטיים דרך לוחות דרושים ופלטפורמות אחרות. תוכנת גיוס עשויה גם לסייע למגייסים לצבור ולסנן זרם יציב של יישומים ממקורות שונים, על מנת להחליט אילו מועמדים צריכים להתקדם לשלב הגיוס הבא. רוב המערכות כוללות גם יכולות מעקב אחר מועמדים, על מנת לספק למגייסים ולמנהלי גיוס מקום מרכזי למעקב וארגון מועמדים ומעמדם הנוכחי.

מערכות גיוס ומעקב אחר מועמדים מספקות בדרך כלל אחת או כמה מהיכולות הבאות:

  • פרסום דרישות המשרה בפלטפורמות שונות
  • צמצום מאגר המועמדים על ידי סינון אחר מילות מפתח בקורות החיים
  • סיוע בהשמת עובדים טובה ויעילה יותר
  • יצירת חוויה טובה יותר לגיוס מועמדים וחיזוק המיתוג של החברה
  • מעקב אחר מועמדים: אספקת ניתוחים לגבי מועמדים, עזרה למנהלי גיוס בהמחשת השלבים בהם נמצאים המועמדים בתהליך ואיסוף משוב לראיונות מהעובדים

פרסום משרות בפלטפורמות שונות

הצעד הראשון במשיכת מועמדים איכותיים הוא לוודא שמועמדים מתאימים רואים את המשרות שאתם מציעים. לכן, לפני שתוכלו להקדיש תשומת לב להיבטים אחרים של תהליך הגיוס, חשוב למצוא דרך להעלות את המשרות שלכם למודעות של עובדים פוטנציאליים בכמה שפחות מאמץ. מערכת גיוס עובדים היא כלי רב עוצמה שעוזר לבצע אוטומציה של תהליך פרסום משרות פנויות בעשרות פלטפורמות בו זמנית.

ככל שהמשרות שלכם יקבלו חשיפה גבוהה יותר, כך תגדילו את היצע המועמדים שיפנו אליכם. מערכת גיוס וניהול כוח אדם חכמות יסייעו לכם לפרסם משרות פנויות על פני עשרות לוחות דרושים בו זמנית, מה שמפנה לכם יותר זמן להשקיע במשימות אחרות, כמו ראיונות מועמדים.

משכו מועמדים איכותיים יותר עם הפניות עובדים

הפניות לעובדים יכולות לרוב להיות הדרך הטובה ביותר למשוך מועמדים מתאימים לפרסומי המשרות שלכם ותוכנית הפניות חזקה של עובדים צריכה להיות חלק מכל אסטרטגיית גיוס רצינית. כדי לעזור לייעל את תהליך ההפניה, חלק ממערכות הגיוס מספקות קישור מותאם אישית שהעובדים הנוכחיים שלכם יכולים לשתף בקלות ברשתות החברתיות שלהם, כמו פייסבוק ולינקדאין.

מכיוון שמערכות אלו מספקות בדרך כלל מעקב אחר מקור לקישורים המשותפים באתרי מדיה חברתית, מחלקות משאבי אנוש יכולות לתמרץ עובדים לחלוק משרות פנויות עם הרשתות המקצועיות והחברתיות שלהם (למשל באמצעות בונוסים להפניה), תוך הסרת חלק ניכר מהעבודה הידנית הכרוכה בהקמת תוכנית הפניית עובדים בתוך החברה.

יצירת חוויה חיובית למועמדים

תוכנת גיוס יכולה גם לעזור לשפר את חווית הראיון למועמדים ולתת להם רושם חיובי על החברה שלכם. לחוויית ראיונות וגיוס חיובית ישנה חשיבות גבוהה גם כאשר המועמדים אינם מתאימים לתפקיד. אם למועמד יש ניסיון רע, הוא עלול להשאיר ביקורת שלילית ב-Glassdoor שעלולה להניא מועמדים נחשקים עתידיים מלהגיש מועמדות לתפקידים אחרים. תוכנה שואפת לעזור לשפר את החוויה עבור המועמדים שלכם בשתי דרכים עיקריות:

  • יצירת עמוד קריירה אטרקטיבי, מותאם לנייד, המושך מועמדים, ומייעל את תהליך הגשת הבקשה.
  • אוטומציה של תקשורת עם מועמדים לאורך כל שלב במחזור הבקשה, מהגשה ראשונית של קורות חיים ועד להחלטה הסופית.

תוכנת גיוס כוללת לעתים קרובות את האפשרות ליצור בקלות עמודי נחיתה ממותגים מבלי לדרוש ניסיון טכני כלשהו. זה מאפשר למגייסים לעבוד מהר יותר בכל פעם שצריך להוסיף משרות חדשות, או שצריך לעדכן את תיאורי התפקיד, מכיוון שהם לא יצטרכו לחכות לצוות הפיתוח כדי לעדכן את דף הנחיתה הפנימי שלהם. אתר קריירה מעוצב היטב שמקל על הגשת מועמדות מהירה יכול גם לעזור להפחית את הסבירות שהמועמדים יתאכזבו ויוותרו באמצע התהליך.

עם המספר הגדול של בקשות שמוגשות לכל משרה נפתחת, לא תמיד מתאפשר למגייסים להגיב באופן אישי לכולם. עם זאת, תוכנת גיוס יכולה לעזור ביצירת מענה לכל מועמד. לאחר שהמועמד הגיש את בקשתו, תוכלו להגדיר את התוכנה כך שתשלח אוטומטית תגובה כתובה מראש המודה לו על זמנו, ותודיע לו שיצרו עימו קשר במידה ויבחרו להמשיך לשלב הבא של תהליך הגיוס.

מעקב אחר מועמדים לאורך מחזור חיי הגיוס

גישה לפלטפורמת גיוס מרכזית שימושית במיוחד עבור חברות גדולות יותר, או חברות שמגייסות עובדים במהירות במחלקות רבות ושונות. עם מערכת מרכזית למעקב אחר מועמדים, מגייסים ומנהלים יכולים לקבל בהירות רבה יותר לגבי מצב התהליך של כל מועמד, ולגשת למידע רלוונטי לגבי מועמדים שהם מעוניינים בהם. הם יכולים גם לקבוע ראיונות ולדון בכל מועמד, במקום לחבר מידע על פני מקורות מרובים כמו דואר אלקטרוני או צ'אט.

מערכות אלו משתלבות בדרך כלל עם לוחות שנה של גוגל או אאוטלוק, כך שעובדים במחלקות שונות יכולים

לתקשר בצורה ברורה עם מגייסים לגבי זמינותם לראיונות.

מערכות מעקב אחר מועמדים מספקות גם ניתוח לגבי האופן שבו המועמדים הגיעו (הגשת מועמדות ישירה, הפניה פנימית, וכו') כך שתוכלו להבין אילו סוגי מועמדים נוטים להצליח יותר. זה יכול לעזור למגייסים לקבל החלטות מונעות נתונים כדי למצוא מועמדים בצורה יעילה יותר.

חברת נילוסופט מספקת מגוון תוכנות גיוס עובדים לחברות ועסקים. לחצו כאן והכירו את המוצרים שלנו.