3 סודות הגיוס המובילים של חברות השמה

בתחילת מגיפת הקורונה, מגייסים נאלצו להתמודד עם חוסר ודאות בחזית הגיוס, עם חברות שנאבקו לשמור על הראש מחוץ למים. באותו זמן נרשמה עלייה בכמות דורשי העבודה במקביל לעליה במקרי הפיטורים ונוצרו פחות משרות פנויות. לצד כל זה קרה דבר מפתיע ועובדים רבים שפוטרו או יצאו לחל"ת כלל לא מיהרו לצאת לחפש עבודה או שפשוט חיפשו משרה טובה יותר. ממצב בו מחפשי עבודה נהרו למגוון חברות בחיפוש קדחתני אחר המשרה הבאה שלהם, השוק השתנה והפך למאתגר יותר עבור מגייסים ומעסיקים אשר מחפשים את העובדים המתאימים ביותר לכל משרה פנויה.

התפנית הזאת גרמה למגייסים ולחברות השמה לגבש שיטות גיוס אפקטיביות ואטרקטיביות יותר שימשכו אליהם את העובדים הפוטנציאליים הטובים ביותר בשוק.

איך הם עושים את זה? הכירו את שלושת סודות הגיוס המובילים של חברות ההשמה.

סוד הגיוס מס' 1: השתמשו בכלי הגיוס הנכונים

הסוד הראשון אולי נשמע מובן מאליו, אבל אולי תופתעו לגלות שחברות השמה ומגייסים רבים אינם מיישמים את הכלל הזה במשימות הגיוס שלהם לעתים קרובות מאוד.

כלים חכמים ומתקדמים הופכים את הליך גיוס העובדים לטוב ומתקדם יותר. שימוש בטכנולוגיות ובכלים הנכונים הוא חלק משמעותי מאוד בתהליך הגיוס וחיוני במיוחד כאשר מדובר בנפח מועמדים גדול.

חברות השמה, חברות ועסקים רבים כבר עברו טרנספורמציה להליך גיוס המשתמש באמצעים טכנולוגיים. עם זאת, בעוד שחברות מוכנות להשקיע בכלים שיראו השפעה ישירה על השורה התחתונה שלהן, במקרים רבים הן זונחות את צורכי משאבי האנוש שלהן במושב האחורי.

חברות ועסקים צריכים לזכור שכדי להשיג את האנשים הנכונים, הם צריכים להשקיע בתוכנות ובאפליקציות הגיוס הנכונות ובכלי גיוס מתקדמים וחכמים שיעזרו להם לסנן בקלות את הרעש בשוק של מעסיקים ולכבוש את המועמדים המתאימים ביותר לכל משרה.

חברת נילוסופט משווקת מגוון תוכנות וכלים טכנולוגיים חכמים שמשדרגים את תהליכי הגיוס של חברות השמה ומגייסים והופכות אותם ליעילים, איכותיים ומניבים הרבה יותר. באמצעות תוכנה מתאימה, ניתן לבצע מגוון פעולות חיוניות לתהליך הגיוס באופן אוטומטי, לשמור על קשר שוטף ורציף עם המועמדים, לסנן ולמיין קורות חיים, לקצר את תהליך גיוס עובדים ולגייס את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד ולחברה. 

סוד הגיוס מס' 2: היו ממוקדים במאמצים שלכם

"איך אני אשיג כמה שיותר תגובות למשרה הפתוחה בחברה?" – זו היתה השאלה שהנחתה את מרבית המגייסים בעבר וזו בדיוק הסיבה שבנסיבות הנוכחיות, חיפוש מועמדים בכל הערוצים והפלטפורמות האפשריים עשוי להיות מפתה במיוחד. הרי מרבית מחפשי העבודה נמצאים ברשת חברתית זו או אחרת, מבקרים באתרי משרות שונים ופונים ונמצאים בכל מקום בזירה הדיגיטלית. אך במקרה זה, תגובה טובה לא בהכרח תוביל אתכם לעבר המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד ולחברה.

התמקדו בערוצים הממוקדים ביותר לתפקיד שאתם רוצים לאייש. אל תירו לכל הכיוונים על ידי פרסום המשרות הפתוחות בפלטפורמות וערוצים שאינם רלוונטיים עבורכם. זה רק ימשוך אליכם כמות גדולה של מועמדים לא מתאימים, יצור עבורכם עבודה מרובה ומיותרת ויקשה עליכם להתמקד במועמדים הרלוונטיים עבור כל משרה. העדיפו פרסום משרות בערוצי פרסום שמתאימים לתחום בו אתם מחפשים עובדים והשקיעו בעידוד ותגמול עובדים נוכחיים בחברה להפנות אנשים רלוונטיים למשרות הפתוחות.

לחלק מהפלטפורמות הנכונות לפרסום משרות יש טכניקות שעוזרות לכם לנצל את הפרסומים שלכם בצורה הטובה ביותר. השקיעו בניסוח פרסום משרה מפורט, מזמין ומדויק שיסייע לכם בקבלת פניות של מועמדים שרלוונטיים לתפקיד לדרישות שלכם. 

סוד גיוס מס' 3: שוק עבודה חדש זקוק לכללים חדשים

התכוננו לגלות כמה מהאסטרטגיות החדשות בתחום הגיוס. השתמשו בניתוח נתונים כדי לעזור לכם להבין מהם "צווארי הבקבוק" בתהליך הנוכחי ולסלק טכניקות וחלקים שכבר אינם יעילים בתהליך הגיוס שלכם. 

נתחו וסקרו את כל שלבי תהליך הגיוס שלכם. אתם צריכים לנסח אסטרטגיות גיוס חדשות כדי להתאים לשינוי בשוק העבודה הנוכחי ולמודל החדש שנפוץ בחברות רבות בו העובדים עובדים מביתם חלק מהזמן או במרבית הזמן. השגרה החדשה של עבודה היברידית, הביאה איתה יתרונות לעובדים ולמעסיקים אבל היא גם טומנת בחובה אתגרים חדשים שמצריכים יצירת אסטרטגיית גיוס וניהול עובדים חדשה והתאמה של מודל העבודה בחברה כך שיתאים למציאות החדשה ולציפיות הרווחות של העובדים הפוטנציאליים.

אחד מצווארי הבקבוק שיכולים להתגלות באסטרטגיית הגיוס הנוכחית שלכם הוא סינון קורות חיים באופן ידני בעזרת מנהל הגיוס אשר יכול להוות צוואר בקבוק פוטנציאלי בהתחשב במספר הרב של פניות שנכנסות למשרה הפתוחה בחברה. זה לא מקל על העבודה שלכם אם אתם צריכים לסנן קורות חיים וניות של מועמדים פוטנציאליים באמצעות האימייל או הטלפון שלכם. במקרה כזה חשוב לייעל את התהליך באמצעות תוכנה לגיוס עובדים אשר מאפשרת למיין ולסנן קורות חיים באופן אוטומטי ומהיר. 

כיצד תוכנות הגיוס וניהול העובדים של חברת נילוסופט יכולות לשפר את עבודתכם?

חברת נילוסופט משווקת מגוון רחב של כלים טכנולוגיים ותוכנות מתקדמות עבור חברות, עסקים וחברות השמה. הכלים שלנו מייעלים ומשפרים באופן משמעותי את תהליך הגיוס לחברות, ארגונים ועסקים ומסייעות בניהול איכותי, פשוט ויעיל של העובדים בחברה. 

מגוון התוכנות מאפשר לכל מעסיק ולכל מגייס, לבחור את התוכנה המתאימה ביותר עבורו מתוך היצע מגוון הכולל שלל כלים, פיצ'רים ואפשרויות לניהול תהליך הגיוס והעובדים. חלק מהטכנולוגיות מבוססות על בינה מלאכותית וישנם כלי אוטומציה רבים שחוסכים לכם זמן יקר וכוח אדם. 

באמצעות תוכנה לניהול תהליך הגיוס תוכלו ליהנות מחוויית גיוס מהירה, טובה ורציפה יותר. בנוסף, המועמדים למשרות הפתוחות יהנו גם הם מתהליך רציף, מהיר ונעים יותר. 

ניהול תהליך הגיוס באמצעות תוכנה חכמה ממצב את החברה המגייסת כמובילה ומתקדמת בשוק תחרותי.  

לחצו כאן והכירו את מגוון התוכנות המתקדמות של נילוסופט.