שימור עובדים בחברה: כך תעשו את זה נכון ב-8 צעדים

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על צמיחת החברה שלכם היא על ידי שמירה על העובדים הטובים שלכם. איך עושים את זה נכון? לשם כך הכנו עבורכם מדריך עם שמונה עצות מצוינות לשמירה על העובדים שלכם לאורך שנים רבות.

חברות מעריכות מאוד את שימור העובדים שלהן מכיוון שהחלפת עובדים גיוס עובדים חדשים ומתאימים לתפקיד עולה המון כסף וכרוכה בזמן יקר. עזיבת עובדים מוכשרים יכולה גם לגרום ללחץ על עובדים אחרים שלעיתים יצטרכו לקחת על עצמם עבודה נוספת עד שניתן יהיה לאייש את אותם תפקידים. בהתחשב בכך, שימור העובדים הטובים שלכם צריך להיות בראש סדר העדיפויות של החברה.

להלן שמונה טיפים לשמירה על העובדים הטובים ביותר שלכם:

שלמו משכורות טובות ביחס לתחום

אחת הדרכים הברורות ביותר לשמר את העובדים המובילים שלכם היא באמצעות תגמול כספי. כלומר, על ידי תשלום משכורות גבוהות מהממוצע ומתן הטבות נוספות כמו קרן השתלמות, תשלום על ארוחות ועוד. זה יכול לגרום לעובדים רבים להישאר בחברה רק בשביל השכר וההטבות. אתם יכולים כמובן גם להעניק בונוס שימור ספציפי כדי לתת תמריץ להישארות העובד בחברה.

עובדים שמתוגמלים היטב על עבודתם, נוטים להחזיק במשרה לאורך זמן. ישנם מעסיקים שרואים לנגד עיניהם רק את משכורותו של העובד אך לא רואים את העלות הכלכלית הכרוכה בחיפוש אחר עובד אחר והכשרתו לתפקיד. הליך גיוס עובדים עשוי להיות יקר ומצריך משאבים רבים, לכן לרוב עדיף לתגמל יותר עובדים טובים במקום להחליף אותם בעובדים אחרים.

אפשרו לעובדים להביע את דעתם

למרות שזה עשוי להיראות פרט קטן, יצירת תרבות שבה עובדים יכולים לדבר בחופשיות – בסבירות גבוהה – תגרום לעובדים שלכם להיות מעורבים יותר ובעלי זיקה גדולה יותר לחברה ולתפקיד. ייתכן שעובדים רבים לא ירצו לדבר מחשש שזה יתנקם בהם, לכן חשוב לוודא שהעובדים מרגישים בנוח לומר דברים שהם היו רוצים שישתנו. ניהול משאבי אנוש קשוב ופתוח יאפשר לעובדים שלכם לומר את דעתם.

ישנם מחקרים שמראים שכאשר עובדים יכולים להביע את חששותיהם בחופשיות, הארגונים זוכים לשמר את עובדיהם באופן מוגבר ונהנים מביצועים טובים יותר של העובדים.

הפגינו הערכה וכבוד

בנוסף לשכר, הקפידו להראות לעובדים שלכם באופן קבוע שאתם מעריכים אותם. זה יכול לכלול הכרה פומבית בעובדים על הישגיהם, חגיגת ימי הולדת, מתן בונוסים ומתן חיזוק חיובי.

הערכת עובדים יכולה לפעמים להישכח, אבל היא חלק חשוב מאסטרטגיית שימור העובדים של כל עסק וארגון. הראו לעובדים שלכם שאכפת לכם מהם, בין אם במחוות קטנות כמו פידבק חיובי על עבודתם ובין אם כבונוס כספי. העובדים צריכים לדעת שאתם סומכים עליהם ומעריכים את פועלם.

עודדו קלט ומשוב

עובדים רוצים לדעת שאתם מקשיבים ושומעים באמת את המשוב שלהם. השתמשו בכלי מעורבות כדי לסקר כיצד עובדים מתפקדים ומרגישים באופן כללי. לאחר מכן הגיבו למשוב העובדים שלכם בזמן.

יצירת תרבות של משוב מתמיד באמצעות התעניינות בעובדים ויצירת סקרים פנימיים מאפשרת לאנשים להרגיש ששומעים ומבינים אותם. זה מטפח תחושת קהילתיות שמחלחלת לכל הארגון ומגבירה את שימור העובדים.

הימנעו מניהול מיקרו

ניהול מיקרו, כלומר ניהול שבוחן את הפרטים הקטנים בעבודתו של העובד, יכול לפגוע בפרודוקטיביות שלו, אבל זה גם יכול למנוע מעובדים בעלי ביצועים גבוהים לרצות להישאר בסביבה. ניהול מיקרו גם פוגע במורל וגם לוקח את ההזדמנות לעובדים ליצור לעצמם תוצאות טובות יותר.

התמקדו בעובדות ובתוצאות ולא בתהליך ואפשרו לעובדים שלכם גמישות בכל הנוגע לאופן העבודה והתהליכים שהם עוברים כדי להשיג תוצאות.

זהו והשקיעו בעובדים עם ביצועים גבוהים

ככל שהעובדים שלכם מפתחים את כישוריהם, עקבו אחר הפרודוקטיביות והתוצאות שלהם לאורך זמן כדי לזהות אילו מהם בולטים. לאחר מכן, פעלו כדי להשקיע באותם עובדים עם מתן הזדמנויות חדשות.

הציעו אפשרויות לצמיחה והתפתחות

זה עשוי להיות מפתה להשאיר את העובדים הטובים ביותר שלכם באותם תפקידים ועם אותן מחויבויות. הרי אם הם פועלים מעל הציפיות, למה לשנות את מה שהם עושים?

חשוב לזכור שעובדים שעושים את אותן משימות שוב ושוב, יכולים להפוך לשאננים עם הזמן. אם הם מבקשים תפקיד אחר או לשנות דברים בעבודתם הנוכחית, שקלו ברצינות את הפניות שלהם ואפשרו להם לצמוח ולאתגר את עצמם בתוך הארגון.

עובדים שלא ניתנת להם האפשרות להתפתח ולעבור לתפקידים שונים בחברה, יתחילו להרגיש שהם לא חשובים ולא מוערכים. במצב זה הם יתחילו לפזול אל עבר משרות בחברות אחרות. שימור עובדים בארגון מצריך מכם להשקיע בעובדים שלכם ולאפשר להם לצמוח בתוך הארגון.

אפשרו גמישות

עוד לפני נגיף הקורונה, חברות וארגונים שהציעו גמישות במקום העבודה, היו מבוקשים יותר על ידי עובדים. כיום יותר ויותר ארגונים מבינים את החשיבות של גמישות בעבודה, אם על ידי מתן אפשרות לעבודה מהבית או למתן תגמול על הספק ואיכות העבודה ולא על פי שעות. גמישות יכולה לספק תמריץ משמעותי לעובדים הטובים ביותר להישאר בסביבה.

מלבד העצות הללו, אחת הדרכים האפקטיביות ביותר לשמירה על עובדים טובים לאורך זמן היא לגייס את העובדים המתאימים ביותר לתרבות הארגונית שלכם ולתפקידים שאתם רוצים לאייש. לא כל עובד מתאים לכל חברה, לא רק בשל כישוריו המקצועיים, אלא בשל העדפותיו האישיות, תרבות העבודה שלו, והקריטריונים החשובים ביותר בעיניו. לכן חשוב לנהל תהליך גיוס איכותי וממוקד שימשוך אליכם מגוון רחב של מועמדים ויאפשר לכם לבחור את אלו שמתאימים ביותר ל-DNA של הארגון, כך שהם ירצו להישאר בו לאורך זמן.

באמצעות מערכות הגיוס החכמות של חברת נילוסופט, תוכלו לנהל תהליכי גיוס עובדים איכותיים, ממוקדים ויעילים. כך תוכלו לגייס את העובדים הטובים והמתאימים ביותר לארגון וליהנות מכוח אדם איכותי שתורם לצמיחת הארגון וצועד אתכם לאורך שנים רבות.