גיוס עובדים בעידן החדש

בעשורים האחרונים חלו שינויים משמעותיים בעולם התעסוקה. התפתחויות טכנולוגיות, שינויים דמוגרפיים ומגמות תרבותיות השפיעו רבות על האופן שבו חברות מגייסות ושומרות על עובדיהן. 

עבור מגייסים ומנהלי משאבי אנוש, האתגר הגדול הוא להתאים את תהליכי הגיוס והליווי של העובדים למציאות החדשה. יש להבין טוב יותר מה מניע אנשים להצטרף למקומות עבודה מסוימים ומה גורם להם להישאר בתפקידם.

במאמר זה נבחן כמה מגמות מרכזיות המשפיעות על גיוס עובדים בעידן החדש, ונסקור אסטרטגיות שיכולות לסייע לארגונים לגייס ולשמר את העובדים הטובים ביותר.

מגמות מרכזיות בגיוס עובדים

טכנולוגיה חכמה

הטכנולוגיה משחקת תפקיד מכריע באופן שבו חברות מגייסות כיום. כלים טכנולוגים חכמים כמו בינה מלאכותית ולימידת מכונה, לצד כלים דיגיטליים כמו מדיה חברתית, אתרי גיוס מקוונים ופלטפורמות מיון אוטומטיות הפכו לנורמה, במיוחד עבור חברות ועסקים רבים.  

טכנולוגיות אלה יכולות להגדיל באופן משמעותי את היקף מאגר המועמדים הפוטנציאליים ולייעל את תהליך המיון. עם זאת, הן גם מעלות אתגרים בהתאמה אישית של הודעות הגיוס ושמירה על חוויית מועמד חיובית לאורך זמן. שילוב נכון של כלים טכנולוגיים עם מגע אנושי הוא המפתח.

שינויים דמוגרפיים

מגמות דמוגרפיות כמו הזדקנות האוכלוסייה ועלייה בשיעור בעלי השכלה גבוהה משפיעות גם הן על תהליכי גיוס עובדים. יש להתאים את אסטרטגיות החיפוש למאפיינים הייחודיים של סגמנטים דמוגרפיים שונים באוכלוסייה. 

לדוגמה, גיוס מועמדים מבוגרים יותר עשוי להצריך התאמות כמו גמישות בשעות עבודה וקידום בהתבסס על ניסיון ולאו דווקא על תארים. גיוון דמוגרפי בכוח העבודה הופך ליותר ויותר חשוב עבור רבים מהמעסיקים.

תרבות ארגונית

הדור החדש של העובדים נוטה יותר לחפש עבודה עם משמעות ומטרה ברורה. תרבות הארגון וערכיו חשובים להם לא פחות מאשר תנאי השכר וההטבות. לכן חברות וארגונים צריכים להציג ערכים כגון מחויבות לקיימות, גיוון ושילוב או תרומה לקהילה כחלק מאסטרטגיית הגיוס שלהם.

חוויית המועמד והעובד

חוויית המועמד הפכה לגורם מכריע ביכולת של חברה לגייס את הכישרון הטוב ביותר. מועמדים מצפים לתהליך גיוס שקוף, מכבד, מתחשב ומהיר. הם נוטים לפסול מראש חברות עם חוויה שלילית כבר בשלב הגשת המועמדות. טכנולוגיות חדשות יכולות לסייע לשפר את חוויית המועמד, אך יש גם לשים דגש על מגע אנושי איכותי.

חוויית העובד הופכת גם היא לגורם מפתח ביכולת לשמר עובדים טובים לאורך זמן. פיתוח עובדים, הכשרות, צמיחה בקריירה, תרבות נתינה והכרה בהישגים הם רק חלק מהאלמנטים החשובים לחוויה חיובית של העובד בארגון.

אסטרטגיות לגיוס עובדים בעידן החדש

לאור המגמות והאתגרים שציינו, יש מספר אסטרטגיות שיכולות לסייע לחברות וארגונים לשפר את יכולות הגיוס שלהם בעולם החדש:

מיתוג מעסיק

בניית מוניטין של מעסיק מועדף ואטרקטיבי בקרב סגמנטים שונים של מועמדים, בדגש על הדורות הצעירים. שימוש בערוצי מדיה חברתית, עדויות עובדים ותוכן שיווקי להצגת יתרונות הייחודיים של החברה כמקום עבודה.

גיוון והכלה

הצגת התרבות הארגונית ככזו המעודדת גיוון ומכילה עובדים מרקעים מגוונים. יצירת מדיניות ברורה של הכלה ושוויון הזדמנויות ובחינת תהליכי הגיוס והמיון לזיהוי הטיות לא מודעות.

חוויית מועמד דיגיטלית איכותית

השקעה במערכות גיוס חכמות, בפלטפורמות וכלים טכנולוגיים שמייצרים חוויית מועמד ידידותית, אישית ומכבדת. שימוש בבינה מלאכותית לניתוח העדפות המועמדים והתאמת תקשורת הגיוס, כמו גם הקפדה על מענה אנושי מהיר לפניות.

למידה מתמדת וצמיחת קריירה

הצגת אפשרויות קידום ולמידה כחלק מערך העובד בחברה. השקעה בהדרכות, הכשרות וליווי אישי של עובדים לאורך הקריירה שלהם בארגון.

גמישות ואיזון בין עבודה לחיים האישיים

מתן אפשרויות לגמישות בשעות וימי העבודה. הנהגת מדיניות של עבודה היברידית המאפשרת עבודה חלקית מהבית בהתאם לצרכים המשתנים של העובדים.

תמריצים והטבות מותאמים אישית

מעבר לחבילת הטבות סטנדרטית, מתן אפשרות לעובדים לבחור ולהרכיב בעצמם את סל ההטבות שהכי מתאים לצרכיהם, כגון מימון השתלמויות, סבסוד ארוחות ועוד, כמו גם התאמה לשלבי החיים השונים שעובר העובד.

לסיכום 

גיוס ושימור עובדים בסביבה העסקית המשתנה הוא אתגר לא פשוט. ארגונים שיבינו את המגמות והציפיות החדשות, ויאמצו אסטרטגיות הוליסטיות לגיוס, קליטה ופיתוח העובדים שלהם – יוכלו ליהנות מיתרון תחרותי משמעותי במרוץ על הכישרון.

מערכת גיוס שמותאמת לעולם החדש

טכנולוגיות גיוס חדשניות כמו מערכת Hunter EDGE של חברת נילוסופט, הופכות לכלי בלתי נפרד מתהליכי איתור, מיון וגיוס עובדים בארגונים מובילים. מערכת גיוס זו מציעה מגוון פתרונות שנועדו לייעל ולשפר כל היבט בתהליך הגיוס. 

המערכת החכמה Hunter EDGE יוצרת סדר וארגון בכל שלבי הגיוס, חוסכת זמן יקר של הצוותים המגייסים ומנהלי הארגון, ועוזרת לנהל בצורה אופטימלית את המשאבים המושקעים בגיוס עובדים חדשים.

בנוסף, המערכת כוללת טכנולוגיות מתקדמות כגון בינה מלאכותית המיועדות ליצור עבור המועמדים חוויית גיוס איכותית, אישית ונעימה. כך ניתן למשוך מועמדים איכותיים ולשמור על תדמית חיובית של החברה המגייסת.

מה עוד?

תמצאו במערכת גם מנוע חיפוש ומיון מתקדם המאפשר לאתר במהירות מועמדים פוטנציאליים מתאימים הן מבסיס נתוני מועמדים קודמים והן ממקורות חיצוניים ברשתות החברתיות והאינטרנט, כמו גם מגוון פילטרים לסינון ומיון מהיר של מועמדים ומגוון פיצ'רים וכלים מתקדמים. 

בקיצור, הטכנולוגיה המתקדמת של מערכת הגיוס Hunter EDGE פותחת צוהר לעולם גיוס חדש, אופטימלי ומדויק יותר.

קחו את תהליכי הגיוס של החברה שלכם לשלב הבא וצרו איתנו קשר לקבלת דמו למערכת שמתאימה בדיוק עבורכם.