גיוס עובדים איכותיים בעזרת 9 אסטרטגיות גיוס מעולות

גיוס עובדים איכותיים דורש שילוב של יצירתיות וחריצות. אמצעים טכנולוגיים חכמים מקלים באופן משמעותי על פרסום המשרות שלכם לקהל רחב – אך כדי להתחבר באמת למועמדים המתאימים לחברה ולעורר התרגשות לגבי התפקיד והחברה שלכם, אתם צריכים למצוא דרכים להתבלט על פני מעסיקים אחרים.

להלן 9 אסטרטגיות גיוס שיעזרו לכם לעניין מיד מחפשי עבודה, ליצור רושם ראשוני בלתי נשכח ולהעסיק בהצלחה מועמדים מובילים.

מהי אסטרטגיית גיוס?

אסטרטגיית גיוס היא תוכנית פעולה שתעזור לכם לזהות, למשוך ולהעסיק את המועמדים הטובים ביותר למשרות הפתוחות בחברה שלכם. אלו הן נקודות פתיחה בסיסיות שיכולות לעזור לכם לגייס את מחפשי העבודה שאתם מחפשים. הם נעים משיטות בסיסיות, כמו פרסום בלוחות דרושים, ועד אסטרטגיות מתקדמות יותר, כגון שימוש בסוכנות מקצועית לגיוס עובדים או שימוש במערכת חכמה לניהול תהליכי הגיוס בחברה. אתם יכולים ליישם את אסטרטגיות הגיוס בכל שלב בתהליך גיוס העובדים.

1.התייחסו למועמדים כאל לקוחות

בין אם מדובר בשיחת טלפון, ראיון אונליין או ראיון פרונטלי, הרושם הראשוני של המועמד מהחברה שלכם הוא קריטי. חשוב לגרום להם להרגיש שאתם שמחים להכיר אותם בדיוק כמו שהם מתרגשים מהתפקיד. אחת מטכניקות הגיוס הטובות ביותר היא להתייחס למרואיינים באותו אופן שבו אתם מתייחסים ללקוחות החברה.

  • כבדו את זמנם. הקפידו תמיד להגיע בזמן. אם אתם צפויים לאחר, הודיעו על כך למועמד כמה שיותר זמן מראש.
  • היו מסבירי פנים. כאשר מועמד מגיע לראיון במקום, שאלו אם הוא רוצה משהו לשתות ותנו להם להרגיש רצויים ונינוחים.
  • היו זמינים. ספקו למועמדים פוטנציאליים את פרטי הקשר שלכם כדי שהם יוכלו ליצור קשר עם שאלות לאורך תהליך הגיוס.

2.השתמשו במדיה החברתית

מדיה חברתית היא כלי גיוס מצוין. גיוס חברתי מאפשר לכם לשתף מודעות דרושים בקבוצות רלוונטיות ומעודד שיחה דו כיוונית. גם אם האנשים שאליהם אתם מגיעים אינם מעוניינים בתפקיד אליו אתם מגייסים, סביר להניח שהם מכירים מישהו שמתאים לו. בנוסף, על ידי שיתוף תמונות וסרטונים מאירועי חברה, מקום העבודה ו/או חיי המשרד שמתאימים למיתוג העסקי שלכם, אתם למעשה מספקים למועמדים פוטנציאליים הצצה לתרבות החברה שלכם. 

3.צרו תוכנית הפניות לעובדים – "חבר מביא חבר"

עובדים מצוינים בדרך כלל נוהגים להקיף את עצמם באנשי מקצוע אחרים בעלי יכולות מעולות. בעוד שעובדים רבים עשויים כבר לחלוק משרות פתוחות עם חברים ומכרים שלהם, תוכנית הפניות לעובדים יכולה לעודד אפילו יותר מהעובדים שלכם להפנות אליכם את העובדים הטובים ביותר שהם מכירים. שקלו לספק תמריצים להפניות עם בונוסים ותחרויות כדי שתוכלו ליצור התרגשות סביב התוכנית.

4.צרו תיאורי תפקיד משכנעים

כתיבת תיאור תפקיד מושך תשומת לב ויסודי הוא אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך גיוס עובדים.

הנה כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון:

  • צרו כותרות מדויקות – ככל שהכותרת מדויקת יותר, כך היא תעורר יותר עניין בקרבת מחפשי העבודה היסודיים והמוכשרים ביותר.
  • הוסיפו רגש – ספקו סקירה שתגרום למחפשי עבודה להתלהב מהתפקיד ומהחברה.
  • כללו את הדברים החיוניים – כתבו את תחומי האחריות המרכזיים, הכישורים הנדרשים לתפקיד, הפעילויות היומיומיות והסבירו כיצד התפקיד משתלב בארגון.
  • הדגישו את התרבות הארגונית שלכם – מרבית מחפשי העבודה מעידים שחשוב להם לראות פרטים על תרבות החברה, אז נצלו את ההזדמנות כדי להדגיש את הערכים שמנחים אתכם.

5.קחו בחשבון מועמדים מהעבר

כאשר אתם מגייסים למשרה, לעתים קרובות יש כמה מועמדים מוכשרים שבסופו של דבר לא מגוייסים לתפקיד בגלל תזמון או גורמים חיצוניים אחרים. כאשר אתה מגייסים למשרה דומה, שקלו לבדוק שוב את קורות החיים של המועמדים הקודמים. מועמדים אלה כבר מכירים את החברה שלכם וייתכן שרכשו כישורים וניסיון חדשים מאז ששוחחתם לאחרונה.

6.השתתפו במפגשים הקשורים לתעשייה

בעוד ירידי תעסוקה יכולים להיות מועילים למציאת מועמדים מתאימים, אירועים שאינם ספציפיים לגיוס הם גם הזדמנות מצוינת לפגוש אנשי מקצוע חדורי מוטיבציה של התעשייה אשר להוטים ליצור קשרים ולהתקדם בתחומם. לדוגמה, אם אתם מעוניינים לגייס מהנדס תוכנה, מצאו קבוצה מקומית, מפגש או אירוע שעוסק בתחום פיתוח תוכנה והשתתפו בו. אנשי המקצוע הנלהבים ביותר יבלטו במהירות.

7.כללו קולגות בתהליך הראיון

לפעמים האדם הטוב ביותר לראיין מועמד הוא מישהו שכבר עובד באותו תפקיד או דומה. עובד זה כבר יודע מה נדרש כדי להצטיין בתפקיד ויכול לוודא האם למועמדים יש את הכישורים והניסיון הדרושים כדי לבצע את העבודה בצורה טובה. עובדים נוכחיים יכולים גם לתת תיאור מדויק של חוויות היומיום ולעזור למועמדים להבין טוב יותר למה הם יכולים לצפות אם יתקבלו לעבודה.

8.פרסמו את המשרה בלינקדאין 

כיום לינקדאין היא הזירה העיקרית והגדולה ביותר של עובדים וחברות. זה המקום לפרסם את המשרות הפתוחות בחברה שלכם ולנסות לאתר מועמדים מתאימים על פי אפשרויות הסינון באתר. כך תוכלו לקבל מידע עשיר על המועמד ולהזמין אותו לראיון. 

9.השתמשו במערכת חכמה לניהול תהליך הגיוס

כיום יותר ויותר חברות וארגונים נעזרים במערכות חכמות לניהול תהליכי הגיוס שלהם. זהו פרט חיוני מאוד גם עבור חברות השמה וכוח אדם. באמצעות מערכת לניהול תהליך הגיוס, ניתן לנהל את כל תהליך על גווניו באופן יעיל, איכותי ומהיר. המערכת מאפשרת לכם לחסוך זמן יקר וכסף על מה שכרוך בתהליך גיוס של עובדים חדשים לחברה. ניתן לבחור את המערכת המתאימה לכם מתוך מגוון רחב של תוכנות לניהול תהליכי גיוס ולהתאים אותה לצרכים הספציפיים שלכם. 

חברת נילוסופט מציעה מגוון רחב ואיכותי של מערכות לניהול תהליכי גיוס עבור עסקים, חברות, ארגונים וחברות כוח אדם. לכם רק נשאר להיכנס, לקרוא על התוכנות החכמות שלנו וליצור איתנו קשר להתאמת המערכת המתאימה ביותר עבורכם.