כיצד תוכנה לניהול עובדים הפכה לכלי הכרחי עבור חברות וארגונים?

מה הכי חשוב להצלחת החברה? ארגונים מצליחים יודעים שהמפתח לקבלת לקוחות מרוצים ועסק משגשג הוא שמירה על עובדים מרוצים. ברור שניהול הצוות ממלא תפקיד מרכזי בהשגת מטרה זו. עם זאת, ככל שהמשרד מתרחב, כך האתגר לנהל אנשים גדול יותר. מערכת ניהול עובדים יעילה (EMS) הופכת במהרה לחובה.

תוכנה לניהול עובדים מספקת תמיכה חיונית לצוותי משאבי אנוש ומעסיקים. מטרתה היא לרכז את כל מה שקשור לניהול כוח העבודה של הארגון במקום אחד; החל מתהליכי גיוס ועד ביקורות ביצועים ועזיבת עובדים.

מקומות העבודה מתפתחים כדי לשלב גמישות דיגיטליזציה. טרנדים חדשים מערבבים מחדש את עולם העבודה ולדורות הצעירים ביותר יש השפעה עצומה על הדרך שבה הדברים נעשים. לכן, מחלקות משאבי אנוש ומנהלים צריכים לקחת זאת בחשבון. הטכנולוגיה כאן כדי לעזור לנו לאמץ את עתיד עולם העבודה.

אז איך מערכת לניהול עובדים יכולה להועיל לארגון שלכם ומהם היתרונות העיקריים שלה? כל התשובות במאמר שהכנו עבורכם.

6 יתרונות ארגוניים בשימוש במערכת ניהול עובדים חכמה

 

1.שיפור זרימת עבודה חלקה ומרוכזת

הרעיון המרכזי של תוכנה לניהול עובדים הוא בניית מסד נתונים מרכזי ומאורגן. כל המידע על העובדים נאסף במקום אחד. מערכת זו מועילה לחברות באותה מידה שהיא מועילה לעובדים. לדוגמה, זה יכול להקל על תהליך הגיוס ולאחר מכן את תהליכי ההשתלבות של העובדים בארגון. היבט מעניין נוסף של EMS הוא פלטפורמה לניהול חופשות והיעדרות שבה עובדים יכולים בקלות להעלות בקשות לחופשות והיעדרויות.

במקום להחזיק משאבים מרובים לכל תחום הקשור בניהול העובדים, הכל מחובר ונאסף תחת פתרון דיגיטלי אחד. בין היתרונות העיקריים של המערכת: שיפור התקשורת, התיאום וקבלת ההחלטות בארגון.

לזרימת העבודה ישנה ​​השפעה חזקה על הפרודוקטיביות של הצוות בארגון, לכן חשוב להשקיע בכלים שעוזרים להפוך את התפעול לחלק ויעיל.

2.הקטנת הסיכון לטעויות אנוש

שימוש בפתרון ניהול משאבי אנוש מפחית תהליכים ידניים הודות לאוטומציה. לא נעים להודות אבל בני אדם נוטים לטעות יותר מאשר מכונות ורובוטים. עבור כל תפקיד, מזעור משימות מונוטוניות ובעלי ערך נמוך צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. ראשית, זה נותן לעובדים שלכם זמן להפנות את תשומת הלב והכישורים שלהם למשימות חשובות יותר. שנית, חזרה על פעולות מובילה בדרך כלל לשעמום שלעתים קרובות גורם לסיכון גדול יותר לטעויות.

הטמעת אוטומציה במקום העבודה היא מהלך חכם עבור כל חברה. זה לא בהכרח אומר שלעובדים שלכם יהיה פחות מה לעשות. במקום זאת, יהיה להם יותר זמן להתמקד במשימות בעלות ערך גבוה יותר, להפיק תועלת מלמידת מכונה וכתוצאה מכך לעשות פחות טעויות ולהיות יעילים יותר. מערכת לניהול עובדים יכולה גם לעזור למשאבי אנוש לתמוך בעובדים בשיפור המיומנויות. מתן ההזדמנות להגדיל את מערך המיומנויות שלהם משחק גם תפקיד בהפחתת מספר הטעויות שנעשו.

3.עונה על דרישות דור ה- Z 

דור המילניום, ובמיוחד דור ה-Z, גדל עם טכנולוגיה. הדורות החדשים הללו רגילים לקבל גישה לכלים דיגיטליים המאפשרים להם להיות יעילים יותר. הם לא רוצים להפסיד זמן על ניירת ומשימות אדמיניסטרטיביות. תוכנת ניהול עובדים עונה על הדרישות הללו בכך שהיא מספקת להם פלטפורמה מרכזית שבה הם יכולים למצוא את כל מה שהם צריכים.

בדומה לאפשרות לעבוד מרחוק, רמת הדיגיטליזציה של חברה יכולה להוות אבן שואבת למשיכת כישרונות.  הדורות האחרונים רגילים ואוהבים תהליכים מהירים, קלים ופשוטים. השקעה במערכת ניהול עובדים מעידה על מקצועיות, מודרניות והוכחה לגישה ממוקדת באנשים. ולעולם לא נגיד את זה מספיק – התמקדות בעובדים היא המפתח להצלחה!

4.הגדלת הפרודוקטיביות באמצעות מערכת ניהול עובדים

כיצד השימוש במערכת ניהול עובדים יכול לשפר את תפוקת העובדים? אוטומציה ובינה מלאכותית משתלטות על תהליכים ידניים, כל המידע מסונכרן במקום אחד מה שעוזר באופטימיזציה של זמן, זרימת העבודה חלקה יותר, תיאום הצוות קל יותר והרשימה עוד ארוכה. אין ספק שכל השיפורים הללו יחד יכולים להשפיע על הפרודוקטיביות הכוללת של כוח העבודה של הארגון.

5.מעקב אחר נוכחות וזמן עבודה

מכיוון שלאנשים רבים יש כעת את הבחירה לעבוד מרחוק, מעקב אחר נוכחות וזמני עבודה הפך לעדיפות גבוהה עבור חלק מהארגונים. אכן, המטרה היא לא לוודא שכוח העבודה שלכם אכן עובד. אמון חיוני בתרבות של מקומות עבודה חיוביים. עם זאת, ניטור ומעקב אחר שעות העבודה של העובדים בארגון חיוני לניהול תקין של כל עסק וארגון.

6.הגברת המעורבות באמצעות מערכת לניהול עובדים

אחד הכלים המרכזיים להערכת ושיפור חווית העובד הוא על ידי קבלת משוב רלוונטי ובונה. מערכת ניהול עובדים יעילה, מאפשרת מעורבות רבה יותר בתוך החברה. עובדים מרגישים יותר ששומעים אותם ושהם יכולים להביע את דעתם, לחלוק רעיונות ולהביע את מה שהם מרגישים.

כפי שאמרנו, כוח העבודה שלך הוא הנכס הטוב ביותר של ארגונים להצלחה. לכן, לא רק שאתם צריכים לוודא שיש להם את הכלים הנכונים לפעול, אלא גם שהם מרגישים מעורבים.

בשורה התחתונה

תוכנה לניהול עובדים מועילה לחברה כמו שהיא מועילה לעובדים ומסייעת לקדם ביצועים טובים יותר. לכן זהו מרכיב חשוב בהתרחשות הטרנספורמציה הדיגיטלית הנוכחית במקומות עבודה.

טכנולוגיה, במיוחד אוטומציה, היא כיום חלק מכל עסק מודרני ומהווה כוח מניע למשיכת טאלנטים ועובדים מעולים. אימוץ המגמות של עתיד העבודה אומר גם מתן הזדמנויות היברידיות. מערכת נוכחות וניהול עובדים תומכת בארגונים ועוזרת לכם לאמץ גמישות במקום העבודה.

גלו את מערכות ניהול העובדים המתקדמות של חברת נילוסופט כדי לשפר את חוויית העובדים שלכם ולתרום לייעול וצמיחת הארגון.