מדוע חברות הייטק מגייסות עובדים באמצעות חברות השמה טכנולוגיות?

הסיבה העיקרית לכך שחברות טכנולוגיות משתמשות בחברות השמה לגיוס עובדים היא שנעשה קשה יותר לגייס צוות טכנולוגי איכותי. סקר נרחב שנערך בארה"ב מצא כי 80% ממנהלי הטכנולוגיה וההנדסה מדווחים על פער בין דרישות כוח האדם שלהם לבין מחפשי העבודה אשר פונים אליהם. המצב בישראל לא שונה בהרבה ומנהלים בחברות הייטק, מחפשים במשך תקופות ממושכות עובדים שיתאימו לדרישות התפקיד. 

כאשר אתם משתמשים בשירותים של חברות השמה טכנולוגיות, אתם למעשה מקבלים גישה מיידית למאגר רחב ועמוק יותר של טאלנטים. עם זאת, זהו לא היתרון היחידי בגיוס עובדים באמצעות חברת השמה. 

הכירו את 7 היתרונות של שיתוף פעולה עם חברות השמה טכנולוגיות:

1. מאגר רחב יותר ועמוק יותר של כישרונות

לחברות השמה טכנולוגיות יש רשת רחבה של אנשים מוכשרים שניתן לפנות אליהם על פי דרישות המשרה המתקבלות מהחברה המגייסת. החל ממנהלי פרויקטים, דרך מפתחי תוכנה ועד אנשי IT – היצע מחפשי העבודה בחברות השמה גדול ורחב ומאפשר לחברות לגייס את העובדים המתאימים ביותר לצרכים ולדרישות שלהם.

כשאתם מגיעים לחברת השמה עם פרויקט או תפקיד ספציפי שצריך לאייש, היא לרוב כבר יודעת למי עליה לפנות שעשוי להתאים לתפקיד.חברת ההשמה מכירה את כישוריהם, כישרונם ויכולת התעסוקה של מחפשי העבודה. כך חברת ההשמה יודעת להפנות רק מועמדים מתאימים במיוחד לתפקידים של החברות שמגייסות עובדים.

2. חיסכון כספי

זו לא שאלה של לעשות דברים ולקבל החלטות באופן זול, אלא לעשות דברים בצורה נכונה, איכותית שגם חוסכת כסף לחברה המגייסת. חברת השמה חוסכת לכם כסף על פרסום ועל שלבי מיון וראיונות כחלק מתהליך הגיוס.  בנוסף, מגייסים ומנהלים בחברה יכולים להתפנות לעבודה אחרת. מיון וסינון איכותיים של מועמדים על ידי חברת השמה, חוסך לחברה המגייסת זמן וכסף ומאפשרת למצוא את העובדים המתאימים ביותר למשרה.

3. גמישות בסוג המשרות

פרויקטים טכנולוגיים והנדסיים רבים דורשים מיומנויות ספציפיות לפרק זמן מוגבל. ייתכנו גם מקרים שבהם אתם  צריכים גיבוי לצוות מקצועי עם חוסר בכוח אדם או בתקופות של עומס מיוחד. חברות השמה טכנולוגיות מסייעות במציאת העובדים המתאימים ביותר לפרויקטים מסוג זה.

4. תהליך מהיר יותר

אחד היתרונות המשמעותיים בעבודה עם חברת השמה הוא בתהליך מהיר יותר. בחברה קיים מאגר רחב ועשיר של מועמדים עם מאפיינים ספציפיים. כבר בהעברת דרישות המשרה לחברת ההשמה, היא יכולה להניע את תהליך הגיוס במהירות ולהציע מגוון מועמדים פוטנציאליים שעומדים בדרישות המשרה.

במקום לגרור תהליכי גיוס ארוכים ומפרכים, חברת השמה יכולה לייעל את תהליך המיון והגיוס ולהציע מועמדים רלוונטים בלבד בהתאם לדרישות, כך שתוכלו לגייס את העובדים המתאימים ביותר בתוך זמן קצר יחסית.

5. תהליך גיוס חלק ויעיל 

לא רק ההיצע הגדול של המועמדים מועיל לחברות המגייסות, אלא גם אופן ניהול תהליך הגיוס של חברות השמה טכנולוגיות. לאחר שבדקנו מועמדים פוטנציאליים, הכרנו אותם, הבנו אותם ואת המניעים שלהם ובחנו את מערכי הכישורים שלהם, אנו מטפלים בניירת, מתאמים ראיונות ומעדכנים את כולם. התוצאה היא תהליך סופר חלק עבורכם, שחוסך לכם זמן וכסף ומאפשר לכם להתמקד במה שאתם עושים הכי טוב – ניהול התחום המקצועי שלכם.

6. ניהול מועמדים באופן דיסקרטי

עבור מועמדים שמחפשים מקום עבודה חדש בזמן שהם במקום עבודה אחר, חשובה במיוחד שמירה על דיסקרטיות. שליחת קו"ח ופניה למשרות של חברות מגייסות באופן ישיר, עשויה לחשוף את פרטיהם ואת החיפוש שלהם אחר משרה חדשה. משום כך אנשים רבים אינם פונים למשרות שמעניינות אותם כדי לא לסכן את מקום עבודתם הנוכחי ומתוך חשש שמא יחשפו.

עבודה עם חברת השמה מעניקה לאנשים אלו ביטחון שפרטיהם שמורים בחברת ההשמה ושחיפושם אחר משרה חדשה נשמר בדיסקרטיות. חברת ההשמה מעבירה לחברה המגייסת את פרטי המועמד רק במידה וזה מוסכם על ידו ורק במקרה שקיימת התאמה בין דרישות המשרה לכישוריו וניסיונו של המועמד.

7. עבודה עם מערכות גיוס עובדים מתקדמות

חברות השמה טכנולוגיות איכותיות כבר התקדמו להליכי מיון וגיוס עובדים באמצעות מערכות ניהול גיוס חכמות ומתקדמות. עבודה עם מערכות אלו מאפשרת למיין באופן איכותי ומעמיק את המועמדים הרלוונטיים למשרה, לנהל את כל תהליך הגיוס כולו, לשמור נתונים חשובים על המועמדים ועוד. עבודה על מערכת ניהול גיוס חכמה מייעלת את תהליך הסינון והגיוס באופן משמעותי והופכת אותו למהיר, ממוקד ואיכותי יותר. 

עם קצב השינויים בשוק הטכנולוגי של היום, חברות טכנולוגיות מתקשות יותר ויותר להעסיק מועמדים העונים על את הצרכים והדרישות המקצועיות שלהן. חברות השמה טכנולוגיות הן למעשה חברות מיקור חוץ הייטק בעלות הבנה מעמיקה בתחומים טכנולוגיים ולכן יכולות להניע תהליכים במהירות וביעילות.

מערכת גיוס חכמה לחברות השמה טכנולוגיות 

כל חברת השמה טכנולוגית צריכה מערכת לניהול גיוס חכמה ומתקדמת. בחברת נילוסופט אנו מציעים מערכת ניהול גיוס ייעודית לחברות השמה טכנולוגיות, כזו שהופכת את כל תהליך המיון והגיוס ליעיל, חכם, איכותי ופשוט יותר.

באמצעות מערכת  Hunter EDGE Professional ניתן לחפש, לאתר, לנהל ולעקוב אחר גיוס מועמדים באופן שמותאם בדיוק לחברות השמה ומיקור חוץ להייטק. 

למערכת יתרונות רבים והיא מציעה שלל פתרונות:

  • שליחת מיילים והודעות כמותיות – כולל שליחת מכתבים, זימונים ועידכונים שוטפים על משרות באמצעות הודעות SMS, מיילים והודעות בוואטסאפ.
  • צייד מועמדים למשרות – צייד מועמדים טכנולוגי בעל מילון מורפולוגי סמנטי. עם חיתוכים מדויקים אשר נועדו לסייע לכם במציאת מועמדים רלוונטיים ממאגר קורות החיים שלכם.
  • מחולל דו"חות – מחולל דו"חות ייחודי ומתקדם אשר משקף את משפך הגיוס, מידע על מקורות הגיוס ותפוקת עובדים.
  • תזכורות – ניהול משימות בצורה נוחה, פשוטה ואוטומטיות.
  • אבטחת מידע – אבטחת מידע בתקני אבטחה מהמחמירים בארץ. עמידה גם בתקן GDPR האירופי.
  • סורסינג ברשתות חברתיות – כולל ביצוע שאיבה אוטומטית של פרופיל המועמד ישירות לתוך מערכת הגיוס.