איך מגייסים עובדים: 6 טיפים גיוס עובדים מעולים

תהליך גיוס והעסקת עובד חדש יכול להיות תהליך מלחיץ ומתיש בו אתם צריכים לשפוט כל הזמן את כישוריהם של אנשים כמו גם את הבחירות וההחלטות שאתם מקבלים.

כמגייסים ומנהלים, אתם צריכים לוודא שאתם בוחרים את המועמד המתאים לחברה שלכם שיוכל להתאים במדויק לתפקיד ולתרבות הארגונית של החברה.

העסקת עובד חדש אינה מסתכמת רק בהכשרתו וניסיון העבודה שהוא מביא איתו, אלא מכילה גם כמה גורמים חיוניים נוספים. לפי הסטטיסטיקה, ראיון נמשך 40 דקות בלבד בממוצע והכרת המועמד לחלוטין תוך 40 דקות אינה ריאלית.

במאמר זה נסייע לכם לדעת מהו טיבו של תהליך הגיוס שלכם וכיצד אתם יכולים לשפר אותו ולהפוך אותו לאפקטיבי יותר, כך שתוכלו לגייס בביטחון את המועמדים המתאימים ביותר לכל תפקיד.

מדוע העסקת העובד המדויק חיונית כל כך?

העסקת עובד חדש שהוא האדם המתאים לתפקיד היא פרמר חשוב ביותר. הרי הארגון שלכם טוב כמו העובדים שלכם. העובדים מייצגים את הפן של העסק והם אלו שמתקשרים עם לקוחות, יוצרים מוצרים ומציעים שירותים בשם החברה. גיוס האדם הלא נכון לתפקיד, לא רק עשויה להסתיים במפח נפש, אלא גם עשויה להיות כרוכה במשאבים רבים.

אם כך, איך מגייסים עובדים שמתאימים בדיוק לכל תפקיד? בעזרת 6 הטיפים הבאים:

1.חפשו מועמדים מחויבים

אתם רוצים להעסיק מועמד עם מחויבות גבוהה לחברה שלכם. כשאתם מגייסים עובד חדש על ידי ביצוע תהליך גיוס ממושך וקפדני, אתם רוצים לוודא שהוא יישאר אתכם לטווח ארוך ולא יחליף משרה לאחר מספר חודשים.

החלפת עובד אחרי פרק זמן קצר, לא רק עשויה לפגוע בתהליכי עבודה ובפרויקטים קיימים, אלא גם מצריכה מכם לעבור מחדש את כל תהליך הגיוס, כדי למצוא עובד מתאים לתפקיד.

לויאליות היא תכונה מרכזית של עובד מעולה ועליכם לחפש תמיד עובדים חדורי מוטיבציה ובעלי מחויבות גבוהה. ניתן לעשות זאת על ידי הסתכלות על ניסיון העבודה של המועמד והתדירות שבה הוא מחליף את מקום עבודתו. אם מועמד ממשיך להחליף מקומות עבודה מדי מספר חודשים מתוך בחירה, ייתכן שהוא לא המועמד המתאים לחברה שלכם.

2.בחנו את הכישורים של המועמדים שלכם

כדי לבחון את המועמדים לתפקיד, עליכם להשתמש בשיטות שונות כדי שתוכלו לבדוק את כישורי הניתוח והידע המקצועי שלהם. אל תניחו שמועמד מתאים לתפקיד רק על סמך קורות החיים שלו. אם המועמד נראה בטוח בעצמו, זוהי תכונה מצוינת, אבל מבחן מעשי, יסייע לכם לדעת אם הוא אכן מוכשר לבצע את התפקיד הנדרש. מיומנויות למידה, יצירתיות וכישורים אנליטיים, עשויים להיות חשובים באותה מידה ואף יותר בהשוואה לרקע אקדמי ולניסיון תעסוקתי.

עם זאת, יש ליצור את המבחנים בהתאם למיומנויות הנדרשות לתפקיד ולהישאר ממוקדים במשימות הנדרשות מכל מועמד.

3.בדקו תאימות

אתם לא רוצים להעסיק עובד שאינו מתאים לתרבות הארגונית של החברה ולהתחרט אחר כך.

תרבות ארגונית הפכה חשובה במיוחד בשנים האחרונות מכיוון שהיא מובילה לחוויית עובדים ומשפיעה על תדמית המותג שלכם. לכן לפני העסקת עובד, עליכם לבדוק האם הוא תואם לערכי הליבה של החברה שלכם ולתרבות הארגונית שלה.

בחנו האם למועמד יש יכולת הסתגלות וכישורים חברתיים טובים ואם הוא עשוי להשתלב היטב עם הצוות הקיים.

העסקת עובד שלא תואם לחברה שלכם לא רק תגרום לו לאי נוחות מתמשכת, אלא גם תשבש את סביבת העבודה של החברה.

אתם יכולים לגלות על כישורי התאימות של מועמדים על ידי שאילת שאלות על תפקידיהם הקודמים והאופן בו טיפלו בקונפליקטים והתנהלו מול קולגות ולקוחות.

4.המשיכו לשפר את תהליך הגיוס שלכם

תהליך הגיוס אינו חד פעמי. אתם תעסיקו עובדים חדשים ולכן התהליך צריך להיות מתוכנן בצורה חכמה. חשוב לזכור שתהליך הגיוס חייב להתעדכן באופן שוטף כדי למשוך את המועמדים הטובים ביותר עד לכדי העסקה של המועמד המתאים ביותר לחברה שלכם.

ישנם מעט גורמים שעליכם להתמקד בהם בעת גיוס עובדים חדשים. במקום לשאול אותם שאלות אקראיות, מקדו את הראיון בהיכרות שלהם ושל הכישורים והפוטנציאל שלהם. כמו כן, כאשר אתם מפרסמים משרה פנויה, עליכם לציין בבירור את פרופיל המשרה, דרישות לתפקיד כמו ניסיון תעסוקתי רלוונטי, כישורים וידע כדי לסנן מועמדים מיותרים.

מומלץ לערב אנשים אחרים בעת ההחלטה על מועמד מכיוון שזה יספק לכם דעות מגוונות שיובילו אתכם לקבל החלטות טובות יותר.

5.שימו לב לשאלות של המועמדים

השאלות של מועמדים בתהליך הגיוס מדגימות את ההכנה והרצון שלהם לקחת חלק בחברה ושאלות מסוימות מסמנות על התעניינותם בתפקיד. זהו פרמטר חשוב שמאפשר לכם להבין את המועמד ואת התאמתו לתפקיד ולחברה.

עודדו את המועמדים שלכם לשאול שאלות ובחנו אלו שאלות הם שואלים וכיצד הם משיבים או מגיבים לתשובות.

6.השתמשו בכלים טכנולוגיים כדי לנהל את תהליך הגיוס

כיום מרבית חברות ההשמה וארגונים משתמשים במערכות טכנולוגיות כדי לשפר ולייעל את תהליך הגיוס. זהו פרמטר חשוב ביותר בכל תהליך גיוס, שכן תוכנה לגיוס עובדים כוללת מגוון כלים ופתרונות המסייעים בפונקציות שונות ומגוונות בתהליך הגיוס כגון סינון ומיון מועמדים, זימון ראיונות, תקשורת שוטפת וניהול מיטבי ומדויק של כל תהליך. 

מערכת גיוס מתקדמת יכולה לשפר, לייעל ולקצר את תהליך הגיוס באופן משמעותי שבסופו ייבחר המועמד המתאים ביותר לתפקיד על בסיס ידע וניסיון אנושי וכלים טכנולוגיים חכמים. 

תהליך גיוס עובדים עשוי להיות מאתגר ורצוף לבטים אך בעזרת יישום הטיפים שציינו תוכלו לשפר את תהליך הגיוס ולבחור את המועמדים המתאימים ביותר לכל משרה. 

התקדמו למערכת גיוס חכמה של חברת נילוסופט ותוכלו לשפר ולייעל את תהליכי הגיוס באופן משמעותי שיאפשר לכם לחסוך בזמן יקר ומשאבים ולהבטיח שאתם מגייסים את העובדים הטובים ביותר לחברה.