מדריך לניהול משאבי אנוש – חלק ב': יתרונות אוטומציה בתהליכי גיוס כוח אדם וניהול משאבי אנוש

גיוס עובדים באמצעות תוכנה וכלי אוטומציה, כולל שילוב של בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML) כדי לייעל את סקירת קורות החיים, הפניות, מיון, מעקב וגיוס העובדים המתאימים ביותר לארגון. תהליכים אוטומטיים יכולים לנפות במהירות מבול של קורות חיים ויישומים, ולהציג את המועמדים הנכונים.

מרבית הארגונים נמצאים בתחרות סוערת על כוח אדם איכותי. עם זאת, העסקת האנשים הנכונים נותרה אחד התפקידים הקריטיים ביותר בכל ארגון. נורמות חדשות במקום העבודה, כמו מעבר למודל עבודה היברידי, עזיבה של עובדי בחיפוש אחר הזדמנויות חדשות ודינמיות גדולה יותר בכל הקשור להשתקעות במקום עבודה אחד לאורך שנים רבות – מצריכים מצוות משאבי האנוש לפעול בכלים חדשים אשר ימשכו את העובדים הטובים ביותר ויעזרו לשמור עליהם לאורך זמן.

פני מחלקת משאבי אנוש משתנה. יוזמות ניהול הון אנושי (HCM) דורשות תוכניות למסלולי קידום קריירה, לשיפור מתמיד ולמדידת ביצועים. עובדים נוכחיים ועובדים חדשים יוצרים ערך לארגון. העלויות הכרוכות בשמירה על עובדים שאינם מטיבים עם הארגון, שיטות עבודה מוטות, מערכי מיומנויות שגויים או חוסר התאמה, עלולים לפגוע בצמיחה וברווחיות של הארגון.

בחלק הקודם של המדריך עסקנו בעקרונות ליצירת ניהול משאבי אנוש איכותי. בחלק זה נעסוק ביתרונות של כלי אוטומציה בתהליכי גיוס כוח אדם וניהול משאבי אנוש.

תפקידיה של אוטומציה בתהליכי גיוס עובדים וניהול משאבי אנוש

אוטומציה של AI אינה דומה ליישומי תוכנה עם חוקי אלגוריתם מקודדים. במקרה של גיוס עובדים, נתוני AI מאפשרים לאלגוריתם להסיק מהם הכללים למציאת המועמדים המתאימים ביותר למשרה ספציפית. אוטומציה חכמה "לומדת" ללא הרף ממידע זמין.

אוטומציה אינה מחליפה אינטראקציה אנושית או קבלת החלטות, היא מספקת כלים באיכות גבוהה המשפרים את הדיוק, מגבירים את הפרודוקטיביות ומצמצמים משימות ידניות בעלות ערך נמוך. לכל אלו מצטרפים ייעול תהליכי העבודה, חיסכון בעלויות תהליכי הגיוס, גיוס כוח אדם מהיר יותר ועוד.

מהו תהליך משאבי אנוש וגיוס עובדים?

תהליך משאבי אנוש הוא דרך להביא עקביות ונראות לתפקוד משותף של מחלקת משאבי אנוש. עקביות זו מקלה על העובדים ביצירת אינטראקציה עם צוותי משאבי האנוש שלהם ומסייעת למנהלי משאבי אנוש להגיב לעובדים בזמן ובאופן מדויק.

שיפור תהליכים אלו הוא בדרך כלל באחריותו של מומחה או מנהל משאבי אנוש. שיפור זה דורש התאמת התהליך על מנת להשיג את היעדים הבאים:

  • יצירת חוויות חיוביות של עובדים
  • צמצום שגיאות ושיפור הדיוק
  • שיפור זמני התגובה
  • שיפור הנראות והשליטה
  • הפיכת התהליכים לידידותיים יותר למשתמש
  • הפחתת סרבול התהליך וייעולו

כדי לשפר את תהליכי משאבי האנוש שלהם, מנהלי משאבי אנוש עשויים למנף כלים נפוצים כגון טפסים, הדמיות או תוכנה שמסייעת לייעל חלק מהתהליך או את כולו. חיבור תהליכים ושילוב כלים באמצעות מערכת גיוס עובדים וניהול משאבי אנוש, חיוניים להשגת כל המטרות שהוזכרו קודם לכן.

מה זה HRM?

תהליכי משאבי אנוש הם רחבי טווח ונוגעים להרבה פלחים שונים של הארגון שלכם. ניהול משאבי אנוש, או HRM, הוא גישה אסטרטגית לפיקוח על כל האנשים והתהליכים שעוזרים לעסק שלכם להתנהל נכון.

ללא מערכת לניהול תהליכים אלה, צוות משאבי האנוש של החברה יכול ללכת לאיבוד בתחושה של אי סדר וחוסר עקביות. אמנם ישנם יתרונות רבים לניהול יעיל של תהליכי משאבי האנוש שלכם, אך שלושה הם הנפוצים ביותר:

תהליכים יעילים ואפקטיביים יותר – זוהי המטרה העיקרית של BPM (ניהול תהליכים עסקיים – Business Process Management). שיפור הזמן להשלמת תהליכים משפיע על היבטים רבים של העסק. BPM מקל על השגת היעדים העסקיים ומוביל לשיפור הביצועים הארגוניים.

שיפור שביעות רצון לקוחות ושירות – הצרכן של היום מצפה לקבל שירות או מצר באופן מהיר, נוח ואמין.ניהול תהליכים עסקיים נכון יכול לשפר את התהליכים העסקיים העונים על ציפיות הלקוחות ועולים עליהם.

מורל עובדים גבוה יותר – אוטומציה של תהליכים היא חלק מרכזי ב-BPM שיכול לפטור עובדים ממשימות שגרתיות שחוזרות על עצמן ושאינן אפקטיביות ומתגמלות מספיק. טפסים ותזרימי תהליכים יכולים להיות אוטומטיים כך שנחסכת עבודה רבה עבור העובדים בארגון. אוטומציה של ניתוב טפסים, בקשות ואישורים יכולה לשחרר את העובדים לעשות עבודה פרודוקטיבית יותר.

יתרונות אוטומציה בתהליכי משאבי אנוש וגיוס עובדים

מחלקות משאבי אנוש אפקטיביות מנחות יעדים ארגוניים על ידי ניהול תהליכי משאבי אנוש, אך יכולות לפגוע בצמיחה על ידי שימוש בשיטות ידניות. משימות חוזרות ורב-שלביות ואינטראקציות ידניות בין כלים נוטות לטעויות אנוש ולחוסר יעילות המעכבות את זמן הפעולה.

אוטומציה ואינטגרציה יכולות לבטל סיכונים אלה ולתת לצוותי משאבי אנוש יותר זמן להתמקד בסדרי עדיפויות אחרים. התוצאה היא צוות משאבי אנוש שיכול לרכז את כל התהליכים במקום אחד, לתעדף דרישות חשובות ולנהל את האחריות שלו תוך שימת דגש על העובדים.

מיקוד באנשים במקום בניירת

מנהלי משאבי אנוש מצליחים יודעים שתפקידם לטפל באנשים, לא רק בניירת. אחרי הכל, העובדים הם הנכס היקר ביותר של הארגון. לאושרם ולרווחתם יש השפעה ישירה על שביעות רצון הלקוחות, יעילות התהליך והרווחיות העסקית. אוטומציה ואינטגרציה של תהליכי משאבי אנוש מאפשרים לכם להרחיק את המיקוד שלכם מפרטים כמו טפסים ואימיילים ולהתמקד ביצירת השפעה משמעותית על האנשים בארגון שלך ובגיוס עובדים חדשים.

שיפור הנראות והשליטה

כדי לשפר את הנראות והשליטה, חיוני לשלב כלים ולהפוך משימות ידניות וחוזרות לאוטומטיות.

אוטומציה מאפשרת לארגונים ליצור מדדי KPI סביב מדדים חשובים, כגון שיעורי תחלופה, ולהציע אפשרויות שונות ליצירת דוחות סביב נתונים אלה כדי להפוך תהליכי מסירת מידע לאוטומטיים לתכנון משאבי אנוש.

הם מאפשרים גם לייעל תהליכים הקשורים לגיוס – כמו שליחת משוב למועמדים כאשר מתקבלים קורות החיים של מועמדים ולאחר שנעשה סינון שלהם, כל זה מאפשר להשקיע יותר זמן בבחירת המועמד הטוב ביותר במקום להשקיע מאמץ מיותר ברדיפה אחר מועמדים פוטנציאליים.

תהליכי משאבי אנוש טובים יותר לכולם

צוות משאבי אנוש ממלא תפקיד קריטי בהבטחת הצלחה עסקית. לתת לצוות משאבי האנוש את הכלים שהם צריכים, זוהי דרך יעילה בה ניתן ליצור השפעה גדולה על הארגון.

על ידי ביצוע שיפורים בתהליכי משאבי אנוש מרכזיים, ניתן למנוע בזבוז זמן וכוח אדם, לשפר את מהירויות התגובה וליצור סביבת עבודה פרודוקטיבית יותר. והכי חשוב – זה מאפשר מיקוד בדברים החשובים ביותר שתורמים לצמיחת והצלחת הארגון.

חברת נילוסופט מאפשרת לייעל ולארגן את תהליכי משאבי האנוש בקלות וביעילות באמצעות מגוון מערכות חכמות לניהול תהליכי גיוס עובדים ומשאבי אנוש וכלי אוטומציה מתקדמים ויעילים במיוחד. צרו איתנו קשר ונסייע לכם בהתאמת הפתרונות המתאימים ביותר עבורכם.