5 כללים לגיוס מוצלח ברשת LinkedIn

המאמר נכתב באדיבות מרב באבאי – מנהלת Pro-Man, מרצה ומומחית לפעילות עסקית ברשתות. מייעצת, מלווה ומנהלת פעילויות ברשתות עסקיות עבור לקוחות עסקיים בארץ ובחו"ל, בתחום הגיוס והפיתוח העסקי.

בתוך המרחב הדיגיטאלי יש מגוון עצום של הזדמנויות להגיע למועמדים. אם נתמקד בלינקדאין, נגלה רשת איכותית ממוקדת להגעה לאנשים טכנולוגיים ולאנשים בדרג הביניים והבכיר.
לרשת לינקדאין יש יכולות אדירות לסייע לנו בגיוס עובדים אלה, כי היא מאפשרת לנו לייצר חיתוכים לחברים ברשת ולבדוק נתונים כמו מערכת גיוס משוכללת.

שני היתרונות הבולטים בלינקדאין הם, בראש ובראשונה שהמועמדים הפוטנציאלים מזינים את עצמם וניתן להגיע דרך הרשת גם למועמדים השקטים שהיו שמחים להימצא, אך לא יתאמצו למצוא עבודה באופן אקטיבי. היתרון השני שהגיוס מסתמך על קשרים חברתיים ומאפשר לנו לקבל נתונים נוספים על מועמדים.

5 כללי יסוד לגיוס מוצלח ברשת לינקדאין:
1. הקפידו על מיתוג אישי – בלינקדאין אנשים מדברים עם אנשים וכל אחד בצוות הגיוס צריך לבלוט באופן אישי כדי למשוך אליו מועמדים רלוונטיים. ככל שתהיו יותר מושכים כך הסיכויים להגיע למועמדים גדול יותר.

2. פרסום יצירתי – פרסמו את המשרות במקומות רלוונטיים, בהם המועמדים שאתם צריכים נמצאים. בדקו בתוך הקבוצות האם חתך האוכלוסייה שאתם מחפשים אכן שם וצאו לדרך. ככל שתהיו מסקרנים יותר ויצירתיים יותר, כך תגרמו לקשרים שלכם ולעובדי החברה לעבוד עבורכם ולסייע לכם באיתור מועמדים איכותיים. רק היום ראיתי מודעה שחברה אנגלית פרסמה והמשרה נקראת Head Of Happiness.

3. חיפוש באופן יזום – חפשו את המועמדים בעזרת חיתוכים מתקדמים ברשת ופנו אליהם באופן יזום. יש כיום יותר ויותר מודעות למיתוג ברשת ורוב הבכירים ברשת ישמחו לשמוע על תפקיד מעניין.

4. הקפידו על Networking – כולנו מאוד מאוד מאוד עסוקים, ובכל זאת שמרו על קשר עם אנשים. פנו אליכם וזה לא רלוונטי? תחזירו מייל תודה על הפניה ושכרגע אתם מחפשים אנשי מקצוע בתחום שרלוונטי לכם. לפעמים מפה יגיע המועמד שחיפשתם.

5. קהילה מקצועית תומכת – הצטרפו לקהילה מקצועית שיוצרת שיתוף של מועמדים בהתאם לצרכים שלכם. צרו קשר עם קולגות לנטוורקינג מקצועי . זו הזדמנות מצוינת ללמוד מה קורה אצל חברות מאותו התחום.

הכותבת היא מרב באבאי, מנהלת Pro-Man, מרצה ומומחית לפעילות עסקית ברשתות. מייעצת, מלווה ומנהלת פעילויות ברשתות עסקיות עבור לקוחות עסקיים בארץ ובחו"ל, בתחום הגיוס והפיתוח העסקי. [email protected]