מדריך למנהל מגייס

מדריך למנהל מגייס

מי הוא "מנהל מגייס"?

מנהל מגייס מוגדר במערכת ככל בעל תפקיד במחלקות השונות בארגונך, אשר יש לו נגיעה לגיוס העובדים החדשים למחלקתו. זה יכול להיות מנהל המחלקה, או אחד העובדים האחראי גם על גיוס עובדים חדשים במחלקה. מספר המשתמשים של מודול המנהל המגייס אינו מוגבל, ניתן לפתוח גם לכמה עובדים במחלקה.

הצגת מודול מנהל מגייס של HUNTER HRMS

מודול המנהל המגייס הינו מעין "מיני משתמש" המאפשר למי שהוגדר כמנהל מגייס, לראות את המשרות שעליהן הוא אחראי, ואת המועמדים ששוייכו למשרות הללו בלבד. למודול זה ישנם רק 2 מאפיינים: אישור או דחייה של מועמד ובתוכם בחירת הסיבה לדחייה או לאישור. בנוסף תוכל לבחור מאיזה שלב בתהליך הקבלה לעבודה יועבר המועמד למנהל המגייס לאישורו או דחייתו. באפשרותך גם כן להחליט האם המנהל המגייס איתו אתה עובד יהיה אקטיבי או פאסיבי בתהליך קבלת המועמדים לעבודה כלומר, האם המנהל המגייס גם יבצע ראיון או מבדק כולשהו לפני שיחליט על דחייה או אישור. על כל פעולה שאחד המנהלים המגייסים יבצע במערכת שלו, תקבל חיווי. החיווי יגיע בצורת מייל לתיבת המייל האישי שלך ויעדכן אותך מי מהמנהלים ביצע מה. כך יהיה לך מעקב טוב וצמוד יותר אחרי המשימות השונות הקשורות בגיוס מועמדים הנמצאות בידי מנהלי המחלקות השונות.

הקמת משתמש של מנהל מגייס

בכדי לפתוח לאחד מהעובדי המחלקות משתמש של מנהל מגייס , לפני כן הוא צריך להיות מוגדר כעובד במערכת, במחלקה שלו. לאחר הקמת כרטיס העובד, עלייך להיכנס ללשונית עובדים בכרטיס המחלקה. ללחוץ על העובד המבוקש )השורה שלו תצבע בכתום( וללחוץ על הכפתור  l1
מיד לאחר הלחיצה ייפתח המסך הבא:
l2
ובו עלייך למלא את כתובת המייל של איש הקשר, וללחוץ V בריבוע שליד "צור משתמש חדש". לאחר מכן יהיה עלייך לבחור לו שם משתמש וסיסמא. לאחר הלחיצה על  l3  יתווסף המשתמש החדש במודול המנהל המגייס. החל מאותו רגע תוכל לתת את פרטי המשתמש למנהל המגייס במחלקה והוא יוכל להיכנס ולהתחיל לעבוד.
שיוך משרה למנהל מגייס ע"י מנהל מחלקת משאבי האנוש
בכדי לשייך משרה למנהל מגייס כלומר, שהוא יוכל לראות את המשרה ואת המועמדים המשוייכים למשרה זו עלייך להיכנס לכרטיס המשרה וללחוץ על הכפתור  l4 .
לאחר הלחיצה ייפתח לך המסך הבא:
l5
כפי שתוכל לראות בצילום המסך המצורף, אם תלחץ על ה-  l6  בשדה איש הקשר, תקבל את רשימת אנשי הקשר אותם הגדרת למחלקה, אליה שייכת המשרה בה אתה נמצא. מתוך הרשימה, בחר את איש הקשר הרלוונטי, בשורה מתחת בחר את תפקידו של איש הקשר לו פתחת כבר משתמש של מנהל מגייס מבעוד מועד.

התמצאות במודול מנהל מגייס

על מנת להכנס למערכת עלייך להיכנס לאינטרנט, המערכת תומכת בדפדפן EXPLORER מגירסה 7 ומעלה בלבד. הלינק לכניסה למערכת HRMS HUNTER הוא: https://www.hrms.me אותו עלייך לכתוב בשורת הכתובת בדפדפן. בכניסתך הראשונית , תתבקש לשנות את הסיסמא הזמנית לסיסמא שנוחה לך. המערכת בעלת רמת אבטחת מידע גבוהה. על כן עלייך לבחור סיסמא, שתכלול 8 תווים בעלת גם מספרים וגם אותיות. הסיסמא אינה יכולה להכיל בתוכה את שם המשתמש שלך וגם מספרים עוקבים- 4221 לדוגמא.בכניסתך למערכת תצטרך למלא שלושה שדות- את מזהה החברה, שם המשתמש והסיסמא.
מזהה חברה: את שם החברה המערכת תפיק לך באופן אוטומטי בעת ההרשמה שלך, תווים אלו יהיו כמובן דומים בצורה זו או אחרת לשם החברה שאותה הזנת למערכת
שם משתמש: גם הוא יופק באופן אוטומטי, התווים יהיו בד"כ תווים מהשם שלך, והם יבדילו ביך לבין היוזרים השונים בחברה שלך.
סיסמא: הסיסמא ניתנת באופן אוטומטית ע"י המערכת. כאמור, היא זמנית בלבד- ניתן להעתיק את כל הסעיפים מתוך המייל שקיבלת בעת הרשמתך למערכת, ולהדביק בשדות המתאימים- לנוחיותך.
בכל פעם שתיכנס למערכת, המערכת תציג לך קודם כל את הדף הראשי:
l7
בעמוד זה ניתן לצפות באלמנטים הבאים:
1. לוח המחוונים
2. מועמדים למשרות שלי
3. המשרות שלי
4. מועמדים חדשים
5. מועמדים בתהליך

צפייה בכרטיסי המשרות המשוייכות למנהל המגייס

עם כניסתך למערכת, מצד ימין, תוכל לראות את המשרות ששוייכו לך ע"י מחלקת משאבי האנוש.
בלחיצה על שמה של המשרה )הצבוע בכחול( תוכל להיכנס לכרטיס המשרה:
l8
בכרטיס המשרה תוכל לצפות בכל הפרטים עליה, כפי שהוגדרו במחלקת משאבי האנוש. כמו כן גם תוכל להיכנס ללשונית המועמדים ולצפות במועמדים ששוייכו למשרה הנ"ל ובלחיצה על שמם )שצבוע בכחול( תוכל גם להיכנס לכרטיס המועמד. 5.5.5.צפייה בכרטיסי המועמדים המשוייכים למשרות עם הכנסך למערכת, בשורה העליונה, תוכל לראות את המועמדים המשוייכים למשרות שעליהן אתה אחראי. בלחיצה על שמו של אחד המועמדים )הצבוע בכחול( תוכל להיכנס לכרטיס המועמד שלו:
l9
בלשוניות בצד ימין– פרטים איישים וכתובת, תוכל לקבל מידע "בסיסי" על המועמד- שם, גיל, ת.ז., טלפון וכ"ו.
בלשונית קורות החיים תוכל לצפות בקורות החיים של המועמד, מסודרים ע"פ 3 חלקים: ניסיון, השכלה והערות. תוכל גם לצפות בקורות החיים בקובץ וורד ע"י הורדתו למחשבך.
בלשונית המשרות תוכל לראות את המשרות אליהן משוייך המועמד הנ"ל )באם הוא משוייך ליותר מאחת- תראה את כולן(, גם אם הן לא בתחום אחריותך.
ובלשונית הקבצים תוכל לצפות בקבצים שצורפו ע"י מחלקת משאבי האנוש כמו מכתבי המלצה, נתוני מבחנים ועוד.

דחייה/אישור מועמד במערכת

המשימה העומדת בפנייך, היא בחינת התאמתם של המועמדים למשרות השונות במחלקתך. לאחר מעבר על קורות החיים והפרטים של המועמד. באם תחליט כי המועמד אינו מתאים, עלייך ללחוץ על כפתור ה-  l10 , הנמצא בראש כרטיס המועמד.
לאחר הלחיצה ייפתח לך המסך הבא:
l11
במסך זו תוכל לבחור את המצב- הסיבה שבגינה המועמד אינו מתאים למשרה. ולכתוב הערה המנמקת את החלטתך. לאחר מכן עלייך ללחוץ על כפתור ה"הוסף" בכדי שהפעולה הנ"ל תישמר. באם תחליט כי המועמד מתאים למשרה, עלייך ללחוץ על הכפתור  l12 , הנמצא גם הוא בראש כרטיס המועמד.
לאחר הלחיצה ייפתח לך המסך הבא:
l13
במסך זו תוכל לבחור את המצב- לאיזה שלב להעביר את המועמד כעת בתהליך הקבלה. וכמובן לכתוב הערה המנמקת את החלטתך. לאחר מכן עלייך ללחוץ על כפתור ה"הוסף" בכדי שהפעולה הנ"ל תישמר.
l14 , כאשר תלחץ על "הוסף" בסיום, יקבל מנהל משאבי האנוש בחברה מייל על כך ששינית "מצב" של מועמד, ומיד יוכל לגשת ולהמשיך איתו את תהליך הקבלה או להודיע לו שהוא אינו ממישך את תהליך הקבלה לעבודה.