איך למצוא את העובד המושלם

המאמר נכתב באדיבות רונן דניאל – מנכ"ל חברת WOJO

לא קל לאתר ולגייס עובדים בעולם של היום ועוד יותר מזה קשה למצוא מועמדים איכותיים, שמשלבים יכולות טכנולוגיות ומקצועיות עם יכולות בינאישיות והתאמה ל-DNA של החברה שלכם.
בשוק של היום למועמדים יש יתרון על פני מעסיקים. יש יותר משרות טכנולוגיות ממועמדים והטאלנטים הטכנולוגיים יודעים מה הם שווים ולא ממהרים לקפוץ על הצעת העבודה הראשונה שהם מקבלים, הם מקבלים אינספור הצעות ולכן הביקוש גובר על היצע. העומס של מועמדים לא רלוונטים או לא טאלנטים הוא אדיר, וגם אם מגיע טאלנט בין כל הקורות חיים קשה מאוד להתייחס אליו ברצינות ושהוא לא יפול בין הכסאות. אז איך בכל זאת אפשר למצוא את האחד שיתאים לכם ויביא ערך מוסף לחברה שלכם?
1. תהיו ישירים – נגמרו הימים בהם מעסיק היה מפרסם מודעת דרושים ומקווה לטוב. שוק הגיוס היום הוא שוק אקטיבי, בו מעסיקים חייבים לפתח אינסטינקטים של ציידים ולא לנוח על השמרים. איתרתם מועמד איכותי ברשת החברתית, דרך קשרים, בהמלצת עובד או מחברת השמה? אל תחכו, פנו אליו ישירות עם הצעה קונקרטית ותדאגו ל-Follow up שיבטיח שהמועמד שלכם לא נופל בין הכיסאות ומגיע אליכם לראיון. גם אם כרגע אתם לא בדיוק צריכים את אותו תפקיד אבל הגעתם לטאלנט, אל תפספסו את ההזדמנות!

2. לינקדאין – אולי הזירה הפופולרית ביותר היום לאיתור מועמדים, בעיקר בתחומי הטכנולוגיה וההייטק. לינדקאין היא זירה תוססת בה פעילים הד האנטרים, יזמים וספקי גיוס אחרים. חשוב להיות פעילים בפלטפורמה, בין אם בעצמכם או באמצעות פונקציות הגיוס שלכם. עצה חשובה – גם אם איתרתם מועמד ולא מצויין בפרופיל שלו שהוא מחפש עבודה, אל תיתנו לזה לעצור אתכם. שלחו לו פנייה יזומה. מועמדים איכותיים מחפשים תמיד את האתגר הבא. הלינקדין כלי מאוד חיוני אך אסור להסתמך רק עליו ובימים של גיוסים מסיבים אני ממליץ להשתמש בכלי סורסינג נוספים על מנת להגיע לכמה שיותר מועמדים רלוונטים.

3. פייסבוק – אמנם מדובר ברשת חברתית ולא ברשת ייעודית לחיפוש עבודה, אבל הסטטיסטיקה מראה שבעוד שלינקדאין היא הפלטפורמה האהובה על מעסיקים, רוב המועמדים דווקא מחפשים משרות בפייסבוק, בקבוצות ייעודיות. דאגו להיות פעילים בקבוצות, לפרסם בהן משרות או לחפש בהן מועמדים באופן יזום. תהיו ערניים למתרחש, הפייסבוק נותן לנו את היכולת להתעדכן במרתחש בשוק ולהגיע למועמדים נוספים.

4. Nilosoft – תהליך גיוס אפקטיבי הוא כזה שמאפשר הגעה למקסימום מועמדים, אבל גם סינון איכותי שיקצר לכם תהליכים. Nilosoft מציעה תוכנת גיוס חדשנית שמאפשרת אוטומציה של תהליך הגיוס וניהול טוב יותר של הקשרים עם מועמדים. התוכנה מושתתת על טכנולוגיית ענן ומפעילה "ציידים אוטומטיים" שמבצעים תיוק וניתוח אוטומטיים של קורות חיים ויוצרים עבורכם מאגר קורות חיים בו תוכלו לבצע פילוחים וחיפושים מורכבים ובשורה התחתונה, תחסוך לכם זמן ומשאבים אבל חשוב מזה, אפשר להגיע למועמדים ממש מתחת לאף שלנו בקלות מרבית.

5. חבר מביא חבר – שיטה שמוכיחה את עצמה בעיקר בגיוסים טכנולוגיים. המלצה אישית מעובד שמכיר את סביבת העבודה ואת דרישות המשרה היא דרך מצויינת להביא אליכם מועמדים טובים. כמובן שאם תנהיגו תכנית "חבר מביא חבר" שיש בה תגמול כלשהוא, המוטיבציה של העובדים להעביר אליכם מועמדים איכותיים תגדל משמעותית.

6. חברת השמה – גיוס עובדים הוא משימה שמצריכה פעולה במספר זירות במקביל וחברת השמה היא דרך מצויינת להבטיח זרם קבוע של מועמדים איכותיים לחברה שלכם. חברה שמתמחה בתחומה ומכירה היטב את השוק יכולה לקצר ולייעל את תהליך האיתור משמעותית וגם, לא פחות חשוב מזה, תעשה עבורכם את העבודה ותשווק אותכם למעומד. חלק מהתהליך החשוב בחברת השמה זה שהיא שומרת על רלוונטיות של המועמד וברגע שהוא כבר לא רלוונטי אז ישר היא יכולה ליידע אותכם, בנוסף, במידה ויש טאלנט חברת ההשמה יכולה להמליץ ולקדם שתשימו לב למועמד הספציפי ושהוא לא יפול בין הכסאות.

לסיכום, גיוס עובדים הוא תהליך שמצריך סבלנות, זמן והשקעה. היצע המועמדים גדול ומבלבל ולא תמיד קל להבחין מי שווה את ההשקעה ומי יבזבז לכם זמן ומשאבים. מעסיק שמעוניין למצוא את הטאלנטים הטובים ביותר חייב להיות מושקע בתהליך ולהיעזר בעת הצורך באנשי מקצוע שמבינים את השטח ומביאים איתם ניסיון ומומחיות. שווה לגייס טאלנטים גם בתקופות שפחות צריך, שווה להתעדכן בשוק ולהבין מה מציעים המתחרים, WOJO שמה דגש על זמן, סבלנות ומקצועיות בתהליך הגיוס ונמצאת כאן כדי לעזור לכם למצוא את העובד המושלם במינימום זמן ומקסימום הצלחה.

ליצירת קשר עם רונן:

www.Wojo.co.il   I  [email protected]    I   050-8586888

 

5
facebook pic 0221