כיצד אפשר לשפר ולייעל תהליכי גיוס מיקור חוץ?

מיקור חוץ של תהליכי גיוס (RPO) היא אסטרטגיה עסקית שבה איתור מועמדים רלוונטיים, תהליך המיון וגיוס העובדים המתאימים מתבצעים על ידי חברה בעלת מומחיות בהשמת עובדים. אסטרטגיות גיוס עובדים במיקור חוץ מבוססות על פתרונות במותאמים באופן אישי לצרכי כל ארגון שמגייס עובדים, לתרבות הארגונית ולמאפיינים של כל תפקיד ולחזון הארגוני.

חברות בכל גודל במגוון מגזרים בוחרות להשתמש בשירות זה כדי לייעל את תהליך הגיוס ולחסוך זמן וכסף. שימוש בחברת השמה מאפשר תהליך גיוס מהיר ואפקטיבי יותר היוצר אחידות ואמינות בתוך החברה.

5 דרכים שבהן מיקור חוץ של תהליך גיוס יכול לשפר את תהליכי הגיוס שלכם

הפחתת עלויות הגיוס

מיון וגיוס עובדים יכולים לעלות לחברות הרבה כסף המוקדש לפרסום ויכולים לנצל זמן רב של החברה בניסיון לגייס את המועמדים הנכונים. עובדים כושלים ותחלופה גבוהה עולים לחברה עוד יותר כסף. לפעמים לחברות חסרה הטכנולוגיה הנכונה לייעל את תהליך הגיוס. חברת השמת עובדים יכולה לייעל את תהליך הגיוס ויכולה להבטיח את גיוס האנשים המתאימים ביותר לצרכי החברה המגייסת ולבנות כוח אדם איכותי במהירות וביעילות.

הגדלת צרכי הגיוס

דרישות כוח העבודה יכולות לרדת ולזרום על סמך עומס הפרויקט וצרכים נקודתיים. מיקור חוץ של תהליך גיוס יכול להסתגל במהירות לתנודות בצרכי כוח אדם על ידי מינוף תהליך גיוס יעיל ורשת איתנה למציאת מועמדים איכותיים במהירות. חברת השמה מאפשרת להגדיל או להקטין את נפח גיוס העובדים בהתאם לצרכי כוח העבודה של הארגון. מיקור חוץ של תהליך גיוס הוא אופציה מצוינת עבור חברות שצומחות במהירות שאין להן את המשאבים הפנימיים כדי לאפשר גיוס עובדים בקנה מידה גדול.

קבלת מועמדים איכותיים יותר

למנהלים שמגייסים עובדים, מוצפים במועמדים או שצריכים למלא תפקידים מרובים, ייתכן שלא יהיה זמן לסנן ביסודיות כל בקשה ולקבוע אם המועמד יהיה מתאים להשתלב בדרישות ובתרבות הארגון ואם יש לו את המיומנויות הדרושות לתפקיד. לחברות גיוס מיקור חוץ של תהליך הגיוס יש מערכות מוכחות לסינון ולאימות הכישורים, הניסיון וההשכלה של המועמד. מועמדים יבדקו גם על סמך הכישורים והביצועים שלהם כדי לקבוע אם הם יהיו נכס בעל ערך לארגון.

פיתוח מותג מעסיק חזק

חברה שידועה כבעלת תהליך גיוס איכותי עוצמתי, בונה מוניטין של מעסיק מעולה עם עובדים איכותיים. עם המוניטין הזה, מאגר המועמדים הפוטנציאליים של הארגון הופך גדול יותר. בין מועמדים ברמה גבוהה יותר לבין תפיסה חיובית של הארגון, מיקור חוץ של תהליך גיוס יכול לעזור לכל חברה וארגון להפוך למקום עבודה מבוקש יותר.

תהליך אמין

תקשורת אמינה לאורך תהליך הגיוס היא מרכיב מרכזי בהשמה מוצלחת. עם מיקור חוץ של תהליך גיוס, יש משוב מתמשך למועמדים כך שהם יכולים להישאר מעודכנים ומעורבים ולהוריד מצוות הגיוס הפנימי של הארגון נטל גדול של תקשורת שוטפת. אם לארגון יש מחלקות מרובות עם תהליכי גיוס משלהן, התקשורת בין המחלקות עלולה להיות מסובכת מדי. שמירה על תהליך הגיוס יעיל ואחיד בין המחלקות ויצירת עקביות על ידי חברת מיקור חוץ של תהליך גיוס, הופכת את תהליך הגיוס לקל ואמין יותר.

מדוע חברות השמה צריכות תוכנה לניהול גיוס עובדים?

גיוס העובדים הטובים ביותר הוא אבן הפינה של כל חברה וארגון בצמיחה. ככל שחברות מתרחבות, גם צרכי הגיוס עולים. עלייה זו גורמת לעתים קרובות למחלקות גיוס בחברות לעומס ולחץ, במיוחד אם פעילות הגיוס לא מבוססת על מערכת מתקדמת לניהול תהליכי הגיוס.

ישנן השפעות שליליות מהצפת צוות הגיוס בארגון – ייתכן שהמועמדים לא יקבלו תקשורת מדויקת או בזמן הנכון, משוב ממראיינים עלול ללכת לאיבוד ומועמדים מצוינים יכולים בקלות ליפול בין הכיסאות.

תוכנה חכמה לניהול תהליך הגיוס יכולה לפתור את הבעיות הללו ולאפשר לחברת ההשמה להבטיח שהמועמד הטוב ביותר עבור החברה יתקבל לתפקיד. אוטומציה של תהליך הגיוס, החל מגיוס מועמדים ועד לשילוב העובדים החדשים, יכולה לייעל את תהליך הגיוס ולהוסיף ערך רב יותר בעלות שולית.

להלן חמישה יתרונות מרכזיים של תוכנת ניהול תהליך הגיוס עבור חברות השמה ומיקור חוץ:

צמצמו את זמן העסקה

היתרון העיקרי של רכישת תוכנת גיוס חכמה ומתקדמת הוא לייעל את תהליך הגיוס, קיצור הזמן בין בקשתו של מנהל הגיוס ועד לחתימת החוזה עם העובד המתאים. תוכנת גיוס עובדים מבטלת את ההיבט הידני של הגיוס. תהליכים אוטומטיים כוללים מעקב אחר מצב המועמדים, זימון לראיונות ועוד. מגייסים יכולים לנצל זאת על ידי התמקדות בהיבט הקריטי של הגיוס. הם יכולים לתעדף קיום ראיונות עומק ובדיקת המועמדים הרשומים. צמצום זמן ההעסקה חיוני במיוחד בשוק עבודה תחרותי. כאשר תהליך הגיוס לוקח יותר מדי זמן להשלמה, ישנה נטייה גדולה יותר לאבד את המועמד המתאים לחברה אחרת. תוכנת גיוס עובדים משפרת את זרימת העבודה תוך מתן השפעה חיובית על חווית המועמד.

שפרו את איכות העובדים

שלב מכריע אחד בגיוס הוא מיקור – לוחות דרושים, אירועים, סקאוטינג וכו'. באמצעות תוכנת ניהול תהליך הגיוס, חברת ההשמה יכולה לייעל את איתור המועמדים בפלטפורמות השונות תוך שמירה על רמת עקביות וסטנדרטיזציה, ובכך להביא יותר מועמדים כשירים ומתאימים לתפקיד המיועד. מגייסים יכולים לסקור איזה מקור והודעות מביאים את המועמדים הטובים ביותר, ואז לשפר את הפניות בכל הערוצים או להתמקד יותר במקורות שפועלים. לאחר הגדרת מקורות והודעות מעולות, הם יכולים להפנות את תשומת לבם להערכה מעמיקה יותר של הרשימה הקצרה של המועמדים שעלו על ידי תוכנת הגיוס.

מעקב אחר תהליך הגיוס מקצה לקצה

חברות שמטמיעות תוכנת גיוס בפעילות העסקית שלהן יכולות לבצע גיוס עובדים בנפח גבוה ביעילות. מערכת מעקב מועמדים מרכזית מאפשרת להם לפקח על עובדים במחלקות רבות ושונות. מגייסים בחברות השמה יכולים לעקוב בקלות אחר הסטטוס של מועמדים אלה כדי לבדוק את ההתקדמות שלהם. ניתן גם לאחזר מידע רלוונטי על מועמדים פוטנציאליים במקום. במקביל, מגייסים ומנהלים יכולים לשתף פעולה במהירות במקום אחד במקום לחבר נתונים על פני מספר פלטפורמות.

תקשורת טובה יותר

מגייסים יכולים לתקשר ביעילות עם עובדים במחלקות שונות כדי לבדוק את זמינותם לראיונות. עובדים אחרים יכולים לגשת למערכת כדי להסתכל על קורות החיים של המועמד או כל מידע משלים לתפקיד, תוך הסתרת מידע רגיש, כמו הסכמי שכר ותנאים. תכונה זו מבטיחה שעובדים אחרים יכולים לגשת רק למידע שהם צריכים כדי למלא את התפקידים שלהם.

שפרו את חווית המועמד

חברות נוטות לשכוח שגם המועמדים הללו מראיינים אותם. תהליך הגיוס הוא האינטראקציה הראשונה שיש למועמדים עם החברה המגייסת. כפי שתהליך לקוי יכול להרתיע מועמד מלקבל תפקיד, תהליך נהדר יכול להדגיש את החברה בדרכים הנכונות ולתפוס את המועמד המתאים.

מערכת גיוס עובדים חכמה של חברת נילוסופט משפרת את חווית המועמד ומספקת תקשורת יציבה ועיבוד יעיל של הבקשה. תוכנה אוטומטית כוללת עמוד קריירה מקיף המסייע ברציפות למועמדים לאורך מחזור הגיוס.