שילוב מנצח של טכנולוגיה והון אנושי: כלים לגיוס עובדים לארגונים וחברת השמה בהייטק

לפני שנים רבות, הגיוס היה תהליך מאוד ידני. חברות הוציאו את רוב תקציבי הגיוס שלהן על פרסום מודעות מסווגות או תצוגה בעיתונים מודפסים מקומיים או בפרסומים מסחריים בתעשייה, השתתפות בירידי קריירה ועבודה ברשתות האישיות שלהן.

ואז צצו אתרים ייעודיים לפרסום וחיפוש משרות ופתחו דלתות לאנשי הגיוס ולמחפשי העבודה. לינקדאין לא הייתה הרחק מאחור, ולאורך הדרך צצו פלטפורמות אוטומטיות שונות כדי לאפשר לארגונים להתחבר בקלות עם מועמדים ברחבי העולם באמצעות ערוצים מקוונים שצמחו במהירות וכללו פלטפורמות מדיה חברתית אחרות.

אך כשמגייסים מסתמכים בצורה כה רבה על טכנולוגיה, האם יתכן שמשהו הולך לאיבוד בתהליך? מקצועני משאבי אנוש מודעים היטב לחששות המועמדים לגבי מערכות יישומים מקוונות מסורבלות, והדאגות שלהם לגבי מועמדים מוסמכים שקורות החיים שלהם עלולים ליפול בין הכסאות אם הם לא מכילים את מילות המפתח הנכונות.

אז עולה השאלה – האם אנחנו תלויים יותר מדי בטכנולוגיה בתהליך הגיוס? בכל הנוגע לאימוץ שיטות עבודה מומלצות בגיוס, זו לא שאלה דיכוטומית של "או או" – אלא יצירת השילוב הנכון של שניהם שמניב יעילות רבה ומאפשר יצירת קשרים עם מועמדים פוטנציאליים איכותיים שעשויים להתאים למשרות השונות.

אנחנו צריכים טכנולוגיה

יש סיבות חשובות לכך שלא ניתן להוציא את הטכנולוגיה מתהליך הגיוס. בני דור המילניום, שגדלו עם טכנולוגיה, משתמשים במכשירים שלהם כדי ליצור אינטראקציה עם ארגונים, גם כשמחפשים עבודה.

ערוצים מקוונים הגדילו את טווח ההגעה של המעסיקים למועמדים, כלומר מספר המועמדים שהתקבלו גדל באופן אקספוננציאלי.

שימוש בצ'אט ובוטים כדי לתקשר עם מועמדים מעביר מסר שהארגון המגייס טכנולוגי ומתקדם, וממצב את המעסיק כחדשני ועדכני. זה משממעותי עבור כל ארגון אבל בעיקר עבור חברת השמה בהייטק ששמה דגש על פיתוח טכנולוגי וגיוס עובדים טכנולוגיים.

מערכות גיוס טכנולוגיות ומעקב אחר מועמדים יוצרות מאגרים גדולים של מועמדים מתאימים ומצמצמות את ההתערבות האנושית הגוזלת זמן רב שהטרידה בעבר את תהליכי הגיוס והמיון. אך לצד היתרונות שבדבר, בשימוש לא נכון ועם מערכות שאינן מתקדמות, עשויים להיווצר מאגרי מועמדים גדולים ורחבים מדי הכוללים מועמדים שכלל לא מתאימים לתפקידים. בתוך כך, מועמדים מתאימים עשויים ללכת לאיבוד.

הגיוס הוא אישי

יחד עם ההתקדמות בטכנולוגיות חדשות כמו בינה מלאכותית, קשרים בין אנשים חשובים. עבור מעסיקים רבים, גישות מסורתיות ואישיות יותר לגיוס יכולות להניב תוצאות טובות יותר כאשר הן משתלבות עם כלים טכנולוגיים חכמים.

מגייסים בהחלט צריכים להיעזר בכלים טכנולוגיים שיכולים לעזור להפוך את תהליך הגיוס לאוטומטי ולספק קשרים לעובדים פוטנציאליים דרך המכשירים והאפליקציות הרבות שהם משתמשים בהם כעת. אך הם צריכים גם להמשיך לעסוק בערוצים מסורתיים ובתקשורת אישית.

זה אומר שיש ערך חשוב להצטרפות לקבוצות נטוורקינג ולפלטפורמות בהם נמצאים מועמדים פוטנציאליים, כמו גם גיוס באמצעות ירידי קריירה ובאמצעות הפניות של עובדים בארגון. למרות שמערכות גיוס טכנולוגיות חיוניות לתהליך גיוס יעיל ומהיר, יש לשלב אותן עם מפגשים בעלי ערך פנים אל פנים, אחרת יהיה קשה לבנות מערכות יחסים מתמשכות עם מועמדים מתאימים.

טכנולוגיה היא למעשה רק חלק מהתהליך. בעוד שפלטפורמות כמו לינקדאין ואתרי עבודה מקוונים מעודדים יעילות באיתור מועמדים פוטנציאליים, זה רק חלק קטן בתהליך הגיוס ולא ניתן לוותר על היכרות עם האדם שעומד מאחורי קורות החיים.

שלבו את הטוב משני העולמות

עבור חברת משאבי אנוש וארגונים, שילוב בין תוכנת גיוס מתקדמת וחכמה לתקשורת בינאישית טובה חיונית לגיוס יעיל, טוב ואיכותי יותר של עובדים למגוון משרות.

תוכנת גיוס היא כלי רב עוצמה שיכול לעזור לחברות להעסיק עובדים בצורה מהירה ויעילה יותר. זה מייעל את תהליך הגיוס על ידי אוטומציה של הרבה מהמשימות שאחרת היו מבוצעות באופן ידני, כגון פרסום מודעות דרושים, סקירת קורות חיים ותזמון ראיונות.

אחד היתרונות העיקריים של תוכנה לגיוס הוא שהיא מאפשרת לחברות להגיע למאגר גדול יותר של מועמדים פוטנציאליים. עם שיטות גיוס מסורתיות, מחלקות משאבי אנוש עשויות להסתמך על מספר מוגבל של לוחות דרושים או אירועי רשת כדי למצוא מועמדים. עם זאת, תוכנת גיוס יכולה לחפש במאגר מידע עצום של קורות חיים ופרופילים כדי לזהות את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד מסוים. זה חוסך למחלקות משאבי אנוש זמן ומאמץ ומבטיח שיש להן מגוון רחב של מועמדים מוסמכים לבחירה.

יתרון נוסף של תוכנת גיוס הוא שהיא עוזרת לחברות לארגן ולעקוב אחר תהליך הגיוס שלהן. פלטפורמות תוכנות גיוס רבות מאפשרות למחלקות משאבי אנוש ליצור מאגר מידע מרכזי של משרות פנויות, קורות חיים ומידע על מועמדים. זה מאפשר להם לסקור בקלות קורות חיים, לתזמן ראיונות ולתקשר עם מועמדים בלי צורך לנפות בין ערימות נייר או לחפש במיילים מרובים.

תוכנת גיוס גם עוזרת לחברות לקבל החלטות גיוס מושכלות יותר. פלטפורמות רבות מציעות כלים להערכת מועמדים, כגון הערכות מקוונות ומבחני כישורים. זה מאפשר למחלקות משאבי אנוש לקבוע לאילו מועמדים יש את הכישורים והניסיון הדרושים לתפקיד מסוים, במקום להסתמך על קורות החיים שלהם בלבד.

בנוסף ליתרונות הללו, יתרון משמעותי נוסף של תוכנת גיוס הוא שהיא מאפשרת לאנשי הגיוס להתמקד בבניית קשרים איכותיים יותר עם מועמדים פוטנציאליים. 

בעוד שתוכנת גיוס מסייעת בניהול תהליך גיוס מהיר ויעיל יותר החל משלב פרסום המשרות דרך מיון וסינון מועמדים ולאורך כל התקשורת מולם, אנשי ההשמה ומנהלים בארגון עורכים את הראיונות ונותנים ערך אנושי נוסף וחשוב כל כך לתהליך הגיוס.

חברת נילוסופט מספקת מערכות חכמות לניהול תהליכי גיוס והשמת עובדים. המערכות כוללות מגוון כלים טכנולוגיים מתקדמים המייעלים א תהליך הגיוס ומאפשרים לאתר ולגייס את המועמדים המתאימים ביותר לכל תפקיד. 

רוצים לגלות איך הקסם הזה עובד? לחצו כאן לקבלת דמו למערכת.