המטרה והחשיבות של גיוס באמצעות חברת משאבי אנוש טכנולוגית

MicrosoftTeams-image-43

מעת לעת חברות וארגונים עורכים ניתוחים להערכת הצלחת החברה, כאשר רוב המנהלים מסתכלים בעיקר על הנתונים הכספיים של הארגון. עם זאת, לעתים קרובות יש נטיה להעלים עין מההיבט המשקף את הצלחת החברה – עובדיה. לפיכך, הם אינם מודעים לחשיבות הגיוס.

עובדי החברה עובדים קשה כדי להשיג יעדים ארגוניים והצלחת הארגון תלויה בגישה ובנקודת המבט שלכם לגבי גיוס עובדים. חברות שרוצות לצמוח במהירות אך בהתמדה מבינות שהן יכולות לעשות זאת רק אם יש להן את התמהיל הנכון של עובדים וטאלנטים. מסיבה זו, גיוס איכותי הוא כה חיוני.

"רכישת הכישרון הנכון היא המפתח החשוב ביותר לצמיחה של עסק" – מארק בניוף

האופן שבו אתם מגייסים אנשים יקבע אם הגיוס שלכם הוא נכס או נטל עבור הארגון. מדובר בפעולה יקרה, לכן עליכם לנקוט משנה זהירות בעת התמודדות עם גיוס עובדים, שכן מהלך אחד שגוי עלול להותיר את הארגון שלכם עם הפסד משמעותי לארגון. מגיפת הקורונה הפכה את תהליך הגיוס למורכב יותר, מכיוון שהוא הפך לדיגיטלי ברובו. עם זאת, אם הגיוס נעשה באופן מקצועי ויעיל, מציאת עובד שיתעלה על קודמו בתפקיד, מצדיקה את ההשקעה של הארגון ותורמת לצמיחתו.

מה זה בכלל גיוס עובדים?

גיוס עובדים הוא תהליך חיובי של זיהוי, ראיון והעסקת עובדים למשרות בארגון. ככל שיש יותר אנשים שמגישים מועמדות למשרה, כך גדל הפוטנציאל של מציאת העובד המתאים ביותר לתפקיד. זו גם הסיבה שגיוון חשוב בתהליך הגיוס.

מצד שני, מחפשי עבודה מחפשים ארגונים שעשויים להעסיק אותם. גיוס עובדים הוא פעילות מקשרת המחברת בין אנשים המחפשים עבודה לבין אלה שמציעים אותה. במילים פשוטות, גיוס עובדים הוא תהליך של זיהוי מקורות שמהם ניתן לבחור עובדים פוטנציאליים. פרודוקטיביות גבוהה יותר, שכר טוב יותר, מורל טוב, תחלופה נמוכה יותר של עובדים ומוניטין טוב יותר, הם כל היתרונות של תהליך גיוס מאורגן, איכותי ויסודי. תהליך גיוס כזה מעודד אנשים להגיש מועמדות למשרה ולהתמיד בשלבי המיון והגיוס השונים.

מטרת תהליך הגיוס וחשיבותו

מטרת תהליך הגיוס היא די מורכבת – מגיוס כישרונות חדשים ועד להמשכיות בפעילות העסקית, החשיבות של תהליך גיוס אפקטיבי לא פוסקת לעולם.

אלה היתרונות העיקריים של ניהול תהליך גיוס איכותי ומתקדם:

1.קובע את דרישות הגיוסים בהווה ובעתיד

תהליך הגיוס מסייע לחברה להעריך את דרישות הגיוס הנוכחיות והעתידיות שלה. החברה עורכת בחינה שיטתית של פעילותה כדי לקבוע את המספר הנכון של הגיוסים הנחוצים למשרות השונות.

2.מונע הפרעה בפעילות העסקית

תהליך גיוס עובדים מבטיח שהפעילות היומיומית של הארגון מתבצעת בצורה חלקה. היא מספקת לחברות וארגונים את כל משאבי האנוש הנדרשים באופן קבוע לתפקידי עבודה שונים. תהליך הגיוס בוחר אנשים ממגוון רקעים כדי לענות על צרכי הארגון.

3.מגדיל את שיעור ההצלחה של גיוס העובדים

גישה זו יעילה בהעלאת אחוזי ההצלחה של תהליך בחירת העובדים לחברה. באמצעות תהליך גיוס איכותי ניתן לנתח את כל המועמדויות לתפקיד כדי לסנן באופן ממוקד מועמדים שאינם מוסמכים או מתאימים לתפקיד. רק בקשות של עובד מוסמך שעונה על דרישות המשרה מקודמות לשלב הבא של תהליך הגיוס.

4.מרחיב את מאגר הכישרונות

מטרת הגיוס היא ליצור מאגר רחב של מועמדים מתאימים שמתוכם ניתן לבחור את האדם המתאים ביותר לתפקיד. גישה זו מושכת קבוצות גדולות של אנשים ומעודדת אותם להגיש מועמדות למשרות פתוחות בחברה.

5.חסכוני

תהליך גיוס מקצועי ואיכותי שמנוהל על ידי חברת משאבי אנוש, מתמקד בהפחתת העלויות הכוללות והזמן המושקע במציאת עובדים מתאימים. גיוס עובדים הוא גישה מאורגנת ושיטתית שבה ניתן למספר רב של אנשים תיאור מפורט של משרה שנפתחת. תיאור עבודה טוב מושך מספר רב של אנשים בעלות נמוכה יותר.

כיום מרבית חברות ההשמה ומשאבי אנוש עובדות עם מערכות חכמות לניהול תהליכי הגיוס. המערכת כוללת מגוון אפשרויות ופונקציות שמיעלות את תהליך הגיוס, מקצרות אותו, חוסכות כף על תהליכי גיוס מסורבלים ומסייעות במציאת העובדים המוכשרים ביותר לכל תפקיד. 

6.משפר את אמינות הארגון

המוניטין של ארגון עסקי מתחזק על ידי תהליך גיוס חזק. תהליך נכון מחזק את תדמית הארגון על ידי שיקוף של המקצועיות, האותנטיות והייחודיות של הארגון. אימוץ שיטת הגשת משרות טובה מסייע גם בהעלאת האמון של מועמדים לתפקיד. נתון זה מושך את תשומת הלב של מועמדים מוכשרים מאוד לארגון שלכם.

גיוס עובדים חכם ואיכותי, חשוב יותר ממה שחשבתם

גיוס עובדים הוא רעיון פשוט בבסיסו: הוא כרוך בגילוי מועמדים וגיוסם למשרות פנויות. גיוס אפקטיבי, לעומת זאת, הוא שילוב של אמנות, שיטתיות וטכנולוגיה. מצד אחד, זה מחייב יישום של נהלים שניתנים לחזרה המייצרים תוצאות עקביות. מצד שני, מצריך חשיבה מחוץ לקופסה כדי לאתר את האינדיבידואל המושלם שיביא תועלת לארגון שלכם בטווח הארוך. לשימוש באמצעים טכנולוגים חכמים ישנה השפעה דרמטית על אופן הגיוס, חווית המועמדים והמגייסים ואיכות העובדים המגויסים לתפקידים השונים.

לא במקרה חברות השמה ומשאבי אנוש רבות מעדיפות להפוך את רוב תהליך הגיוס לאוטומטי. לפיכך, שימוש במערכת חכמה לגיוס עובדים, מזרזת את התהליך ומספקת תוצאות איכותיות במיוחד.

מערכות ניהול תהליכי הגיוס של חברת נילוסופט, הן בין המערכות המובילות בישראל ומגיעות עם שלל יתרונות ופונקציות שמייעלות באופן משמעותי את תהליך הגיוס:

  • איתור ומיון מועמדים מתאימים באמצעים אוטומטיים.
  • עבודה נוחה מול מאגרי מועמדים ומגוון כלים לניהול.
  • מגוון דרכים ליצירת קשר עם מועמדים באופן אישי או אוטומטי.
  • פרסום משרות ו- Sourcing בשלל פלטפורמות וערוצים רלוונטיים.
  • ממשק יעיל ונוח לשיתוף כל הגורמים המעורבים בתהליך הגיוס. 
  • ועוד מגוון כלים מקדמים שהופכים את תהליך הגיוס לידידותי ואיכותי יותר עבור המגייסים ועבור המועמדים.

לחצו כאן והכירו את מבחר המערכות החכמות שלנו לניהול תהליכי גיוס עובדים.