עלוית נופר-הלפרין

עלוית נופר-הלפרין

מאת: ליאה וידר, מנהלת לקוחות בחברת Niloosoft.

 

נכתב על סמך ראיון עם עלוית נופר-הלפרין, מנהלת גיוס בחברת ישקר.

ישקר הינה חברה גלובלית העוסקת בתחום פיתוח, ייצור ושיווק כלים ופתרונות מתקדמים לעיבוד שבבי. ישקר נחשבת מספר 2 בעולם בתחום זה וידועה כמובילה ומחויבת לחדשנות של פיתוח טכנולוגיות ומוצרים למגוון רחב של תחומים. החברה הוקמה ע"י סטף וורטהיימר ונרכשה על ידי חברת ההשקעות ברקשייר התאווי שבבעלות וורן באפט.
מרכז הפעילות של ישקר נמצא בארץ והוא כולל את ההנהלה העולמית, מרכזי המחקר והפיתוח ומערך הייצור. אתרי החברה ממוקמים בצפון הארץ ובהם מועסקים קרוב ל 3000 עובדים באזור התעשייה תפן, תל-חי ודלתון. הפריסה הגיאוגרפית הבינלאומית של ישקר כוללת עשרות סניפים וחברות בת הפועלים כזרוע השיווקית של החברה בעולם.
99% מתוצרת החברה מיועד ליצוא, בין לקוחותיה העיקריים נמנים לקוחות מתעשיית הרכב והתעופה, יצרני מכונות ותבניות, לקוחות מתעשיית האנרגיה וכן רבים אחרים בהן משולבים תהליכי עיבוד שבבי.

הריאיון עם עלוית התחיל בתיאור הסיטואציה העסקית טרם ההתקשרות עם חברת נילוסופט: "כחברה הקיימת למעלה מ 60 שנה, ולאחר שימוש של שנים במערכת שפותחה בתוך הארגון לנושא הגיוס, הבנו שיש צורך לחדש ולקדם את תהליך הגיוס ולתת מענה לצרכים שלא ניתן להם מענה עד כה, מתוך רצון לפעול באמצעות תהליכי עבודה מתקדמים יותר ולייעל את עבודת הגיוס.

עד כה הושקעו שעות עבודה מרובות של רכזי הגיוס בעדכון במערכת של פרטי ומסמכי המועמדים הפונים ובמעבר על כל קורות החיים המתקבלים על מנת למצוא מועמדים מתאימים, ועתה כל התהליך הנ"ל מתבצע מאחורי הקלעים באמצעות המערכת ומאפשר לנו לעסוק במשימות הגיוס להן אין תחליף לגורם האנושי- ראיונות, כתיבת חוות דעת, יעוץ למנהלים וכו'.

בנוסף, מקורות הגיוס שלנו שכוללים את תכנית חבר מביא חבר, פרסום באינטרנט, תכניות הכשרה של הארגון, חברות השמה ופעילויות במוסדות לימוד מביאים לפניות של עשרות מועמדים ביום. האפשרות הקיימת היום לקלוט את כולם למערכת ובכך לספק מאגר גדול ומגוון של מועמדים לתפקידים שונים בחברה, נותנת מענה הכרחי לחברה המגייסת מאות עובדים בשנה וזקוקה לכמות גדולה מאוד של מועמדים על מנת להצליח במשימה זו.

גם האפשרות לבצע חיפוש מורכב במאגר ולהגיע למועמד איכותי ומדויק לדרישות אינה פשוטה ומחייבת כלים מתקדמים שבלעדיהם למאגר גדול אין משמעות מעשית. מערכת שמאפשרת כל זאת מסייעת לנו בעמידה במטרה החשובה ביותר שהיא השגת משאב אנושי טוב לארגון, ולא רק מייעלת תהליך כזה או אחר".

כששאלנו את עלוית אילו פתרונות נבחנו ומדוע בסופו של דבר הם בחרו במערכת HunterEDGE , עלוית סיפרה: "נוצר הקשר עם נציגיהם של מספר מערכות שקיימות בחוץ, מתוכן בחרנו להתקדם עם שלוש מערכות לתהליך בדיקה מעמיקה יותר שכלל התנסות במערכת, בדיקה מול לקוחות קיימים של המערכת, איסוף מידע ובחינת פרמטרים שלנו קריטיים וכו'. מכיוון שלכל מערכת היו היתרונות שלה, החלטנו למקד את עצמנו במספר פרמטרים שלנו הם החשובים ביותר, ולראות איזה מערכת נותנת מענה ספציפי להם.

הוחלט לחפש את המערכת שנותנת מענה טוב לעדכון קורות החיים ולחיפוש בהם, מערכת אינטרנטית מאובטחת היטב, מערכת ידידותית למשתמש, אפשרות לממשק למנהלים ומערכת שנמצאת אצל חברות גדולות וחברות דומות לנו מה שיבטיח שדרוג והתאמה לצרכים לאורך זמן. לאחר תהליך ארוך ומעמיק של מספר חודשים הגענו בסופו של דבר לקבלת ההחלטה ובחרנו במערכת Hunter EDGE של Niloosoft.

לקראת סוף הריאיון התעניינו לדעת מה השתנה והשתפר בכל תהליך הגיוס: "מאז החל השימוש במערכת בדצמבר 2014, צומצם משמעותית העיסוק של צוות הגיוס באדמיניסטרציה הקשורה לתחום- אין מעבר ספציפי על כל קורות החיים שמתקבלים, אין הקלדה של פרטי המועמד למערכת וכו'.

בנוסף- גם יועל התהליך עצמו מול המועמדים. נשלחות הודעות למועמדים דרך המערכת, יש עדכון נוח ומהיר של שלבים בתהליך, ובתקווה שרק נמשיך ונשתפר בהיבט הזה כך שהעבודה מול משרות/מנהלים/מועמדים תהיה יעילה ופשוטה עוד יותר.

באופן טבעי בשל יצירת מאגר גדול ונגיש של עשרות אלפי מועמדים הופחת הצורך בשימוש במקורות חוץ כמו חברות השמה, פרסום וכו, מה שהביא אף הוא לצמצום עלויות הגיוס ולשליטה רבה יותר על התהליך מבחינתנו.

המערכת הביאה גם לשיפור טכנולוגי בכל תחום הגיוס בארגון, ממצב בו חלק מהתהליך נוהל באמצעות מערכת אבל חלקו גם כלל מסמכים ידניים- קיבלנו מעובדים קורות חיים מודפסים, הוכנו תיקי מועמד פיזיים וכו', עברנו למצב בו כל הנתונים וכל המסמכים הינם ממוחשבים בלבד, וכל התהליך מתבצע באמצעות המערכת ומיילים. כך התאמנו את עבודתנו להתקדמות הטכנולוגית הכללית.

היום אנו מתקשים לדמיין כיצד עבדנו בעבר ללא מערכת שמספקת מענה שכזה".