נטלי חורב

נטלי חורב

מאת: ספיר צוקרמן, מנהלת לקוחות בחברת Niloosoft
נכתב על סמך ראיון עם נטלי חורב – ראש תחום ניהול קריירה במרכז האקדמי רופין 

המרכז האקדמי רופין הוא בין הגופים האקדמיים הוותיקים בישראל, והשנה הוא חוגג 38 שנות יצירה אקדמית. מעל ל- 4,500 הסטודנטים הלומדים ב- 18 התכניות לתוארי בוגר ומוסמך ובמכינה הקדם אקדמית, עושים זאת באווירה ייחודית ומחבקת ומסיימים כבוגרים איכותיים שמשולבים בתפקידי מפתח במשק הישראלי. בנוסף נחשב, למכללה מובילה שהכשירה במרוצת השנים אלפי סטודנטים מרוצים במגוון רחב של מסלולי לימודים.
תחת תחום ניהול קריירה ביחידה ללימודי חוץ וניהול קריירה, רופין עוסקים בסיוע לסטודנטים ובוגרים של המרכז האקדמי רופין בצעדיהם הראשונים בבניית קריירה מקצועית ובהשתלבות בשוק התעסוקה.
השירותים ניתנים ללא תשלום למעסיקים: פרסום משרות, מיון וסינון, תכנית התמחויות, השתתפות בפרוייקטי גמר, תכנית מנטורינג ועוד.

הפעילויות כוללות:
• יעוץ, הכוונה וליווי אישי בתהליך חיפוש העבודה, החל מכתיבת קורות החיים ועד לקבלת חוזה העסקה.
• סדנאות הכנה לשוק העבודה הניתנות על ידי אנשי מקצוע, ביניהן סדנאות לכתיבת קורות חיים וסדנאות הכנה לראיונות עבודה ולמבחני מיון.
• טיפוח הקשר עם מגוון תעשיות במשק ויצירת שיתופי פעולה עם מעסיקים, ארגונים וחברות כדי לפתוח בפני הבוגרים הזדמנויות תעסוקה איכותיות.
• פרסום הצעות עבודה (ייעודיות לבוגרים ולסטודנטים של המרכז האקדמי רופין), בהתאם לתחום לימודיהם במסגרת פורטל משרות עדכני ואינטראקטיבי
• תכנית התמחויות "הדבר הבא", במסגרתה סטודנטים מתמחים בארגון, בהתאם לתחום לימודיהם, תמורת נקודות זכות.
• תכנית המנטורינג- ליווי אישי של סטודנטים על ידי בוגרים מנוסים בעלי תפקידים בכירים, בהתאם לתחום הלימודים של הסטודנט.

המרכז האקדמי רופין התחיל את דרכו עם Niloosoft לפני כ-שנה עם מערכת הגיוס ולפני חודש אתר הקריירה לסטודנטים ובוגרים עלה לאוויר.
נטלי עובדת ברופין כ-7 שנים ובשנה האחרונה במרכז האקדמי כראש תחום ניהול קריירה.
על המערכת עובדות נטלי, עוד רכזת נוספת ולעיתים מצטרפות 2 סטודנטיות מתמחות שמתגברות.

כיצד התבצע הגיוס לפני כן? האם עבדתם עם מערכת אחרת? 
נטלי השיבה בחיוב, "אני לא עבדתי על המערכת הקודמת, אך אני יודעת שכן עבדו על מערכת גיוס אחרת, המערכת הייתה מיושנת ולא עכשווית , המערכת הקודמת הייתה מותקנת אצלנו בשרת ולא בענן, כך שלא הייתה אופציה להתחבר אליה מלבד המחשבים במשרד.
בנוסף, המערכת לא הייתה יעילה מבחינת זמנים, לא היה את הסינון של הקורות החיים עפ"י חיתוכים מדויקים".

אילו פתרונות נוספים נבחנו כאשר החלטתם לעבור מהמערכת הקודמת ? ומדוע בחרתם דווקא במערכת EDGE?
"הקודמת לי בתפקיד הרצתה בפניי כיתה על המרכז קריירה בפני כיתה ברופין ולפתע לאחר ההרצאה אחת הבוגרות של רופין שזו למעשה ליאה (= מנהלת מכירות ושיווק בחברת Niloosoft) שאלה אותה באיזו מערכת גיוס במרכז קריירה משתמשים, ולמעשה ליאה הגיעה אלינו בזמן הכי נכון ומדויק בשבילנו שרצינו להתקדם ולהחליף את המערכת הקודמת".

מה הפיצ'רים שאתם יותר משתמשים בהם וכיצד הם משפרים את תהליך הגיוס ?
"קודם כל, הדו"חות – כלי מאוד נוח למעקב ומאוד עוזרים לקבל תוצאות ולראות את התמונה המלאה.
בנוסף, המערכת מאוד מהירה ונוחה לשימוש. מערכת עכשווית כמו שרצינו, לדוגמא: בפתיחת מועמד במערכת יש רק שדות מינימליים שחובה למלא ולאחר מכן ניתן להמשיך למסך קדימה, דבר שגורם לעבודה להיות יעילה ולא לבזבז זמן יקר.
והכי חשוב – מאז שאתר הקריירה לסטודנטים ולבוגרים עלה לאוויר איתור המועמדים הפך למדויק יותר ונוח מאוד! אני משתמשת בצייד מועמדים כל הזמן, המעקב פר משרה באמצעות הסנכרון מועמדים, מי מתאים ומי פחות".

תוכלי לספר לי קצת על אתר הקריירה שנילוסופט הכינה למרכז האקדמאי רופין ?
"כן בטח, האתר עלה לפני חודש לאוויר כמו שציינתי, האתר מאוד חדשני ועד כה קיבלנו פידבקים מאוד טובים מהסטודנטים ומהבוגרים, האתר מאוד מדבר בשפה שלהם ולכן השיתוף פעולה גדול יותר מצידם, הם יכולים לשתף את המשרות דרך הוואטצאפ ולהשתמש באתר דרך הנייד.
בנוסף, מבחינה עיצובית האתר מאוד "רופין", הוא מאוד נוח ואפשר לשתף את המשרות בפייסבוק וברשתות החברתיות. קצב הקליטה עלה והסטודנטים והבוגרים יותר שולחים קורות חיים – בזכות שהאתר כל כך נגיש.
גם מאוד נגיש שאפשר לסמן כמה משרות, וזה מאוד מייעל את העבודה.
לפני שהתחלנו לעבור עם האתר של Niloosoft עבדנו דרך אתר אחר, ולמעשה העבודה הייתה כפולה כי הייתי צריכה לפרסם את המשרה באתר ולאחר מכן גם במערכת.
היום שאני מפרסמת במערכת באופן אוטומטי האתר מתעדכן גם כן וחוסך לי זמן חשוב."

יש משהו נוסף שתרצי להוסיף?
"כן, תמיד יש מענה מצד התמיכה ותמיד הטיפול נעשה במהירות ובמסירות, בנוסף הסבלנות והעזרה של ליאה ועוז לאורך כל הדרך נותנת לנו הרגשה טובה שיש מאחורי הקלעים מי שנמצא – וזה משקף על האנרגיה הטובה שיש בין כולם ב – Niloosoft ".

לכניסה לאתר הקריירה לסטודנטים ובוגרים (פורטל משרות) במרכז האקדמאי רופין אשר נילוסופט פיתחה יש ללחוץ כאן.