איילת ורשביאק

איילת ורשביאק

סיפור לקוח – חברת קולגה

המאמר נכתב באדיבות איילת ורשביאק, מנכ"ל ובעלים של חברת קולגה.

קולגה היא חברה מיוחדת במינה לניהול משאבי אנוש, גיוס, השמה וניהול קריירה: לא גדולה מדי ולא קטנה מדי. לא גדולה מדי, כי חשוב להם להעניק שירות אישי, מרגש, קשוב וקרוב – מעילית אנשי המקצוע, הטובים בתחומם בארץ.
לא קטנה מדי, כי חשוב להם שיהנו מאיכויות ושיטות עבודה של גוף גדול ובעל יכולת, המקיפות תשתית טכנולוגית ומאגרי מידע מקוונים למעקב אחרי מגמות השוק ולניתוח מידע עדכני.
בראש החברה עומדת איילת ורשביאק שמאחוריה קריירה בת כמה עשורים בתחום משאבי האנוש, אשר שיאה, תפקיד המנכ"לית של אחת החברות הגדולות בתחום בישראל.
במהלך עשרים השנה האחרונות הייתה בין אלה אשר ניווטו את שוק התעסוקה הישראלי.
בבסיס אמונתה עומדת אהבת אנשים באשר הם, אנשים המחפשים אתגר בקריירה שלהם, אנשים המגייסים אותם לשורות החברה בה הם עובדים .
כל אותם אנשים הם הקולגות אותם היא נהנית לחבר ולייצר ערך לחייהם האישיים והמקצועיים כאחד. בעולם הגיוס וההשמה כבר מכירים את איילת ורשביאק ואת קולגה וכל יום מצטרפים לקולגה לקוחות חדשים.

"היום אני לוקחת את הידע שלי בתחום הראיון ובתחום מיון העובדים ואני מלמדת את הארגונים לעשות את זה יותר נכון.
פתחתי את קולגה קולג' כעסק משלים לטובת ארגונים שרוצים לגייס טוב יותר בין אם זה בעזרת גיוס והשמה לארגונים או בין אם זה בעזרת קורסים.
בכל מקרה אני מגשימה את הייעוד שלי בעזרה לארגונים לגייס נכון יותר. " אומרת איילת.

ורשביאק הקימה את קולגה מש"א מתוך כוונה לייצר יישות תעסוקתית חדשה, חברת השמה שאנשיה בחרו בעולם ההשמה כמקצוע.
בחברה כזו היה צורך בתוכנה שתעזור ליישם את הרעיונות ואת השירות החדשני והמעמיק ללקוחות.
ורשביאק: "ללא אמצעי טכנולוגי לא היתה מסוגלת לממש את החזון ולייצר חברת השמה מסוג אחר. לכן, ללא היסוס, בחרתי בנילוסופט שעוזרת לי לצוד את האנשים הנכונים עבור לקוחותיי .
לאחסן את הנתונים והמאגר, להתייחס למועמדים שלי וללקוחות שלי כקולגות. כל התוכנה בנויה על הבסיס של אחד מרעיונותי העסקיים.
תוכנה היא כלי אסטרטגי בידי הארגון וככזו היא צריכה להשלים את החזון והאסטרטגיה של החברה. הHunter אכן עוזר לי להגשים את יעדיי העסקיים והאישיים."

בדרך להחלטה ביצעו בקולגה בדיקות של החידושים בענף כאשר בסופן בחרו בנילוסופט כתוכנה המתאימה ביותר.
"אני נמצאת 20 שנה בשוק ההשמה, אני עוסקת בהשמה וגיוס מועמדים, מכירה את כל התוכנות הקיימות בשוק ואת ההתפתחות שלהן. לאחר בדיקה מעמיקה ומקפת בחרתי בנילוסופט."

לדברי איילת, "מערכת לניהול מועמדים בימים שבהם הגיוס הוא קשה יותר ומגייסים הרבה פחות ובתקופה של האטה וצריך לגייס את הטובים ביותר, המערכת מסייעת לטובת המצב הזה.
אי אפשר לעבוד בלי מערכת. חברות שלא משקיעות במערכת טובה, תתקשה בלמצוא מועמדים טובים ותהיה פחות יעלה ובסופו של דבר תשלם על כך יותר בעתיד.
כמי שעוסקת שנים רבות בתחום הגיוס, הבנתי שהלקוחות שלי צריכים את הטוב ביותר עבורם. הם צריכים שאספק להם את העובד המובחר ביותר ובזמן הקצר ביותר. שתי פעולות שכולנו בעולם הגיוס יודעים כמה הן מורכבות.
המערכת נותנת לי פלטפורמה מצוינת, לתהליך האיתור.
מהירות התגובה עלתה, זמן ההמתנה של הלקוח ירד והמושג – 'Talent Search' מאפיין את דרכנו כיום בצורה הטובה ביותר, למול לקוחותינו".

ומה התוכניות העתיד ברמת מערכת? "אני מאוד רוצה להתחבר לממשק שמחבר בין חברות ההשמה לארגונים. שימוש במערכת יכול לעזור לחברות ההשמה והארגונים לדבר באותה שפה אשר תקצר תהליכים ותייעל אותם בעשרות אחוזים.
מבחינתי זו התגשמות החזון. זה נקרא לגייס את הטכנולוגיה לטובת המקצוענות. בצורה כזו הארגון בוודאות יגייס יותר וגם יותר נכון."

אם אתם מחפשים פרטנר אמיתי וקשוב לתהליכי הגיוס, עם שילוב של אנושיות וטכנולוגיות מתאימות, בקולגה ישמחו להיות שם עבורכם!