5 סיבות מדוע מערכת ניהול עובדים הכרחית לחברות

תוכנת גיוס וכוח אדם

הקורונה אמנם כבר מזמן מאחורינו אבל היא השאירה שינוי מהותי בצורות העבודה של חברות וארגונים רבים. עובדים רבים עדיין עובדים מהבית ומנהלים צריכים לשמור אותם פעילים ומעורבים מרחוק. לצידם יש גם חברות שמנסות את אסטרטגיית ה"חזרה למשרד".

בשני המקרים, עסקים וחברות נתקלים בשינוי עמוק שחל בעובדים. חלק ממתודולוגיית העבודה נהרסו ועובדים רבים התרגלו לעבודה היברידית, כזו המאפשרת להם יותר גמישות ועבודה מהבית.

לכן בזמנים כאלה, חשוב במיוחד לשמור על תקשורת זורמת בין העובדים והצוותים השונים, להעזר בכלים המאפשרים מדידה של מטרות ותוצאות ולהתאים את החברה שלכם לשוק העבודה החדש.

דור ה-Z, כלומר האנשים שנולדו בין 1995 ל-2012, הם העובדים החדשים והצעירים. הם לא רק נכנסים לשוק העבודה בתקופה חסרת תקדים, אלא גם מייצגים שינוי מסיבי בדרישות ניהול עובדים ומעורבות.

הדור הצעיר ביותר של עובדים שואף לבחירה מודעת של מקום העבודה, הזדמנויות למידה, שימוש מועט בניירת ועטים ותקשורת דיגיטלית בכל הקשור לעבודתם.

ניצול ההעדפות הללו על ידי שימוש במערכת ניהול עובדים המותאמת למגוון מכשירים, יכול לא רק להפוך את החברה שלכם לאטרקטיבית יותר עבור העובדים, אלא גם לעסק חדשני ומצליח יותר בכללותו.

בין אם אתם מנהלים בתאגיד או בחברה קטנה, אתם בוודאי יודעים שניהול עובדים יכול להוביל להצלחת העסק או לכשלונו.

עובדים שמחים, פרודוקטיביים וחרוצים יובילו אתכם להצלחה, בעוד שעובדים חסרי מוטיבציה ואומללים, יהרסו את המוניטין והתפוקה של העסק. העובדים הם הנכס הגדול ביותר של החברה והם מהווים את  היתרון התחרותי שלכם. לכן כדאי שתגייסו ותשמרו את הטובים ביותר.

עד לשנים האחרונות, רק לתאגידים הייתה גישה למערכות ניהול עובדים שאפשרו תקשורת יעילה בזמן אמת עם כל הצוות. זה היה יקר וקשה להתאמה אישית, כך שרק חברות ענק יכלו להרשות לעצמן מערכת ניהול עובדים.

כיום הכללים השתנו ומערכות ניהול עובדים הן גם נחלתן של חברות ועסקים קטנים ובינוניים.

עם מערכת ניהול עובדים אוטומטית ויעילה, העסק שלכם יכול לעשות שימוש בנכס הגדול ביותר שלו – האנשים שלכם ולממש את מלוא הפוטנציאל שלהם.

ניהול עסק או חברה הוא אתגר בפני עצמו, כך ששימוש במערכת כזו יהפוך את השגרה התפעולית שלכם לאוטומטית ויאפשר לכם להתמקד במה שבאמת חשוב לעסק שלכם.

להלן 5 סיבות שהעסק שלכם צריך מערכת ניהול עובדים:

טיפוח תקשורת פתוחה

מרבית העובדים מעדיפים להצטרף לחברה שמעריכה "תקשורת פתוחה" על פני שלל הטבות מסורתיות. תקשורת יעילה מובילה לפחות בלבול, מספקת לצוות שלכם מטרה, בונה תרבות חברה חיובית ויוצרת אחריות.

טיפ חשוב: מנהלים צריכים ליצור סביבה שמעריכה תקשורת שמביאה למורל ולפרודוקטיביות גבוהים יותר ואף מורידה את קצב התחלופה.

מתן ביקורת ומשוב בקלות

מנהלים ועובדים חוששים מביקורות ביצועים שנתיות, למרות שהן חלק מרכזי בפיתוח עובדים והצלחת החברה.

שלחו הודעה פרטית לעובד לומר "תודה" או "כל הכבוד על ביצוע הפרויקט". מחמאה לעובד ומתן משוב חיובי מראים לו שאתם שמים לב לעבודה הקשה שלו ושמה שהוא עושה זוכה הערכה.

המתנה לסוף השנה תגרום להחמצת הזדמנות. על ידי מתן משוב בזמן אמת, תוכלו להבטיח שהפרודוקטיביות והמורל של העובדים ישארו גבוהים לאורך כל השנה.

כדי להגביר את מורל החברה, שלחו הודעה לכלל העובדים המאפשרת השארת תגובות כדי להגביר את מעורבותם. התרברבו בעובד החודש, באילו יעדים עובד עמד, בחוות דעת חיובית של לקוחות על עובדים ועוד.  אל תשכחו לציין גם הישגים ואירועים פרטיים כמו חתונות, ימי נישואין, תינוק חדש, דירות שנרכשו וכו' כדי להראות שאכפת לכם מחייהם של העובדים. 

טיפ חשוב: השתמשו במערכת ניהול עובדים המאפשרת למנהלים לספק משוב בזמן אמת, בתדירות גבוהה ובפורמט איכותי ונוח.

יצירת תהליך קליטה חלק

יצירת חוויה חיובית לעובד חדש, חיונית להצלחת הקליטה שלו בחברה באופן חלק ויעיל. מערכת ניהול עובדים מלווה אתכם בכל צעד בתהליך קליטת עובד חדש ומבטיחה שלא תפספסו אף שלב.

טיפ חשוב: ודאו שכל חומר ההדרכה זמין במערכת ניהול עובדים או מערכת משאבי אנוש שלכם, כדי שעובדים חדשים יוכלו ללמוד בקצב שלהם ולגשת למידע חשוב, החל מהמדריך לעובד, דרך מדיניות החברה ועד לנהלי בטיחות.

עקבו אחר ההתקדמות של כל עובד חדש ישירות מהמערכת ושלחו לו תזכורת אם הוא שוכח להשלים חלק מסוים בתהליך.

עזרו לעובדים לפתח קריירה בחברה

מחקרים מראים ש-72% מהעובדים לא מרגישים שלמנהל שלהם אכפת ממסלול הצמיחה שלהם בחברה. עליכם ליצור תוכנית המאפשרת לעובדים שלכם לצמוח לתפקידים חדשים. זה יעזור להגביר את המעורבות שלהם ויאפשר להם לתרום אפילו יותר לחברה עם מערך הכישורים הגדל שלהם. יש מספר אפשרויות העומדות לרשותכם:

  • הכשרה פנימית, כגון אחד על אחד או באמצעות תוכניות מקוונות.
  • השתתפות העובדים בסמינרים ובכנסים.
  • הפיתוח חייב להתבסס על חוזקות ואינטרסים של העובדים.
  • הפכו חומר הדרכה לזמין במערכת או צרו קורס מקוון שיסייע להם לחדד ולתח את כישוריהם.

טיפ חשוב: שמירה על מעורבות ומוטיבציה של העובדים בכל הנוגע למסלול הקריירה העתידי שלהם, עוזרת להניע את הפרודוקטיביות, המורל ומחוייבותם לחברה.

פחות ניירת

ניתן להטמיע מערכת יעילה לניהול עובדים כדי לענות על הצרכים והדרישות הספציפיים של כל מחלקה, כך שניתן יהיה להפחית את הניירת. למה זה חשוב? ראשית, בממוצע, כאשר הטפסים הם דיגיטליים, העובדים שלכם חוסכים שעות עבודה רבות. זה מפנה הרבה זמן למנהלים ולעובדים להתמקד בעבודה החשובה במקום לטבוע בניירת.

בנוסף, זה יוצר תהליך חלק הכולל טפסי הצטרפות לעובדים חדשים, טפסי החזר הוצאות, בקשות לחופשה, דוחות בטיחות, חשבוניות, הוצאות על ציוד ועוד. כל המסמכים הללו ניתנים למילוי דיגיטלי מכל מקום ויהיו מאוגדים אוטומטית במקום אחד שנגיש לכם כל הזמן.

טיפ חשוב: באמצעות מערכת ניהול עובדים חכמה, תוכלו לייעל תהליכים ולהפחית משמעותית שימוש בניירת בקלות ובנוחות. 

מערכת ניהול העובדים המתקדמת של חברת נילוסופט מעניקה לכם מגוון רחב של יתרונות ופתרונות חכמים. לקבלת דמו למערכת ללא תשלום, לחצו כאן.